SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Takto má vyzerať budúca WordFlow klávesnica pre PC s Windows 10

V jednom z posledných interných buildov pre desktopovú verziu operačného systému Windows 10, ktorý spoločnosť Microsoft omylom odhalila, sa objavila zaujímavá novinka. V spomínanom builde sa nachádzajú súbory, ktoré odkazujú na WordFlow klávesnicu. Táto klávesnica je známa z operačného systému Windows 10 Mobile.

Používateľ @tfwboredom na Twitteri odhalil vzhľad WordFlow klávesnice pre Windows 10. V jeho GIFe ukazuje ako funguje WordFlow klávesnica z Windows Phone na jeho počítači s Windows 10. Klávesnica samozrejme podporuje aj funkciu písania pomocou „potiahnutia“ prstu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Očakáva sa, že WordFlow klávesnica pre desktop verziu Windowsu 10 má podporovať vstupy z digitálnych pier. Znamenalo by to veľkú výhodu najmä pre používateľov Surface Pen alebo ostatných stylus zariadení pri písaní na počítači alebo laptopoch.

Napriek tomu, že WordFlow klávesnica je vyrobená tímom spoločnosti Microsoft, stále používa niektoré prvky a funkcie SwiftKey technológie. Pokiaľ ste nepočuli o SwiftKey klávesnici, môžete si ju stiahnuť do svojho Android tak ako aj do iOS zariadení. Táto aplikácia je veľkou výhodou a hlavne pomocníkom pri písaní.

Zatiaľ stále nevieme kedy sa Microsoft rozhodne pridať svoju WordFlow klávesnicu aj do desktopovej verzie Windows 10. Keďže sa súbory tejto klávesnicu nachádzajú v interných buildoch, v najbližších mesiacoch môžeme očakávať aj pridanie tejto klávesnice. Zrejme pôjde o pridanie do jedného z ďalších buildov pre Windows 10 Creators Update.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close