Toto sa udialo na včerajšom Windows 10 Evente usporiadanom Microsoftom

Ak patríte medzi pravidelných Čitateľov nášho portálu tak určite viete, že sa počas včerajšieho dňa uskutočnil Event usporiadaný Microsoftom, z ktorého vám prinášame teraz prehľad toho najdôležitejšieho.

Microsoft predstavil stolový počítač s rozlíšením 13,5 milióna pixelov

Surface Studio je nový stolový počítač od Microsoftu, ktorý má v sebe poriadnu výbavu určenú na tu najnáročnejšiu prácu. Operačná pamäť v tomto zariadení dosiahla neuveriteľných 32GB DDR4, ktorej sekunduje 2TB hybridný disk a grafická karta NVIDIA GeForce 980M. Srdce tohto zariadenia tvorí procesor Intel Core i7.  Výkon tohto zariadenia ju mimochodom schovaný v malinkom tele pod displejom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To stále však nie je dominantou tohto zariadenia, je ním 28“ displej s pomerom strán 3:2, ktorý sa hrdí prívlastkom najtenší na svete (LCD displej dosahuje 1,3mm).

Panas pri jeho predstavení povedal „Jediné čo na ňom neuvidíte je pixel“, a má skutočne pravdu. Zariadenie totiž má rozlíšenie 13,5 milióna pixelov. Pre porovnanie je to o 63% viac ako majú displeje s rozlíšením 4K.

Mimochodom k tomuto all-in-one PC bolo predstavené aj špeciálne príslušenstvo. Ako na videu nižšie môžete vidieť jedná sa o malinký „puk“, ktorý po priložení na displej vám „vyhodí“ špeciálnu ponuku.

Toto je nový Surface Book i7

Druhým zariadením, ktoré doslova vyrazilo divákom dych je nový Surface Book i7, ktorý opäť predstavil známy Panos. Oproti predošlej verzii sme v zariadení ako inak našli výkonnejší hardware, ale aj prepracovanejší systém chladenia. Panos ďalej uviedol, že sa jedná o 3-krát výkonnejšie zariadenia po grafickej stránke ako je MacBook Pro 13. Na druhej strane treba povedať, že spomínaný MacBook má už svoje „roky“, a spoločnosť Apple v týchto dňoch organizuje podobný event a je dosť pravdepodobné, že sa dočkáme novej generácie zariadení.  Mimochodom, výdrž batérie je 16 hodín.

Cena tohto zariadenia je 2.399 dolárov.

Nechýbal focus ani na virtuálny realitu

Ďalšou udalosťou, ktorá jednoznačne stojí za spomenutie v rámci eventu je nový Windows Capture 3D, ktorý umožňuje prenášanie objektov z reálneho sveta do digitálnej podoby pomocou smartfónu. Znie to ako sci-fi, čo poviete? Táto funkcionalita by mala byť údajne dostupná pre všetky Windows smartfóny a fungovať by mala prostredníctvom smartfónu, a to tak že zapnete kameru ktorou budete obchádzať objekt, a ten sa následne premení prostredníctvom Windows Caputre 3D v model, s ktorým budete môcť ďalej pracovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre