SpravodajstvoWindows

Vylepšenie stability a rýchlosti web stránok v Microsoft Edge

Windows 10 Creators Update, ktorý bol vydaný v apríli nám taktiež prináša vylepšenia prehliadača Microsoft Edge. Spolu s novými prvkami a funkciami v prehliadači sme sa dočkali vylepšenia stability, rýchlosti načítavania a prezerania web stránok. Väčšina vylepšení ohľadom rýchlosti prehliadača bola vykonaná v engine prehliadača s názvom EdgeHTML. S uvedením nového EdgeHTML 15 enginu sme sa dočkali hlavne podstatných vylepšení pri niektorých JavaScript operáciách, ktoré sú viac ovládané pomocou EdgeHTML najmä pre zrýchlenie odozvy stránky.

Microsoft Edge s enginom EdgeHTML 15 odteraz uprednostňuje niektoré vstupné operácie pred JavaScript operáciami. Toto opatrenie má zabrániť najmä sekaniu stránky ale aj jej celkovú rýchlosť odozvy. Ide hlavne o uprednostnenie vstupnej operácie myši alebo klávesnice pri scrolovaní alebo používaní prvkov na web stránke pred JavaScript funkciu setTimeout.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším podstatným vylepšením, ktoré nám Microsoft priniesol vo Windows 10 Creators Update pre prehliadač Edge je uprednostnenie UI prehliadača. EdgeHTML 15 uprednostňuje vstupy v UI prehliadača pred udalosťami na web stránke. V skratke to znamená, že UI prehliadača bude funkčné aj potom keď niektoré web stránky začnú sekať hlavne kvôli nespočetnému množstvu timeout funkcií a nekonečných cyklov. Čiže aj po zaseknutí web stránky je človek schopný ovládať celé UI prehliadača Microsoft Edge.

Microsoft oznámil že tieto vylepšenia v prehliadači Edge vyústili zvýšením počtu prípadov s nízkym časom odozvy (menej ako 300ms) z 88.71% na 95.53%. To znamená aj zníženie počtu prípadov s vyšším časom odozvy (od 300ms do 1s) z 5.68% len na 3% a taktiež zníženie počtu prípadov s vysokým časom odozvy (viac ako 1s) z 5.61% iba na 1.46%.

Zdroj: mspoweruser.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close