Vybíja sa váš smartfón príliš rýchlo? Dajte si pozor, toto všetko za tým môže stáť!

Ak sa váš smartfón vybíja rýchlejšie ako by ste očakávali, môže za týn stáť viacero faktorov. Identifikujte ich a ušetrite svoju batériu.

bateria smartfonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen) (CC BY-SA 2.0)

Vybíjanie smartfónu je niečo, s čím bojuje snáď každý jeden používateľ smartfónu. Ak sa vaša batéria však vybíja príliš rýchlo, zrejme je niekde problém. Ten by sme však mali riešiť čo najskôr, aby sme sa náhodou neocitli v situácii, kedy ostaneme bez energie úplne a náš smartfón sa nebude vedieť ani zapnúť. Čo vsetko teda môže stáť za rýchlejším vybíjaním batérie a ako sa tomu vyhnúť? Odpoveď nám prináša portál makeuseof.com a my sa na tieto problémy teraz pozrieme spoločne. Ak teda evidujete rýchlejšie vybíjanie batérie vášho zariadenia, pozrite sa, či náhodou neprichádzate do styku s niektorým z týchto problémov.

Dôvodov, prečo sa váš smartfón vybíja rýchlejšie, môže byť viac

Jedným z dôvodov, prečo sa náš smartfón môže vybíjať rýchlejšie, môže byť aj vyšší jas displeja. Niektorí používatelia totiž zabúdajú svoj jas znížiť ak sú v prostredí, kedy ho nepotrebujú na maxime a ich batéria sa môže vybíjať rýchlejšie. Ak teda patríte medzi týchto zábudlivých ľudí, odporúčame vám aktivovať si automatický jas, ktorý všetku prácu vyrieši za vás. Rovnako môžu byť problémom aj aplikácie bežiace na pozadí. Tie dokážu používať batériu nášho smartfónu aj vo chvíli, kedy ich aktívne nepoužívame, a tak nám spôsobiť problémy so spotrebou batérie. Ak takéto aplikácie v našom smartfóne identifikujeme, najlepšie je ich deaktivovať, aby nespotrebovávali batériu viac ako je potrebné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším problémom môže byť funkcia obraz v obraze známa aj ako Picture in Picture. Ide o funkciu kedy v našom smartfóne používame dve aplikácie súčasne, pričom rovnako obe aplikácie na našom displeji spotrebovávajú batériu rovnako. Ak sa náš smartfón vybíja rýchlejšie ako zvykne, aj toto môže byť dôvodom. Problém dokáže vytvoriť aj neustále pripojenie k internetu, bluetooth alebo iným službám konektivity. Ak sme neustále pripojení k našim mobilným dátam, náš smartfón sa dokáže vybíjať rýchlejšie a rovnako to platí aj o Wi-Fi, bluetooth či NFC.

Android smartfon
Zdroj: unsplash.com (Adrien)

Všímajme si však aj toto

Ak sa náš smartfón vybíja neprimerane rýchlo, problém môže byť aj v hardvéri. Staršia batéria už nedokáže udržať toľko energie ako nová a možno nastal čas navštíviť servis či kúpiť si nový smartfón. K zmeraniu kapacity batérie slúžia rôzne aplikácie, ktoré by sme taktiež mohli vyskúšať. Ak je však naša batéria po zdravotnej stránke úplne v poriadku, všimnite si, či niektoré aplikácie nevyužívajú aj polohu nášho smartfónu. Neustále sledovanie polohy nášho zariadenia využíva permanentne GPS, ktoré je veľkým žrútom našej batérie.

Rovnako dokáže náš smartfón vybíjať aj nespočetné množstvo notifikácií, ktoré nám prichádzajú. Nútia totiž naše zariadenie byť v neustálom strehu, čo sa dokáže negatívne podpísať aj na batérii. Množstvo notifikácií skutočne nepotrebujeme a z notifikačnej lišty ich okamžite odstránime. Skúste si ich namiesto neustáleho odstraňovania tieto notifikácie vypnúť a ušetriť tak aj našu batériu. Ďalším faktorom dokáže byť aj zvýšené teplo, ktoré v týchto dňoch vplýva aj na našu batériu. Nevystavujte svoje zariadenie extrémnym teplotám a ušetrite aj nejaké to percento vašej batérie.

Ako dlho vydrží batéria vášho smartfónu? Pociťujete nejaké problémy s jej výdržou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre