Návody

Tieto tipy vedia predĺžiť život vašej batérie v Xiaomi telefóne

Batéria v smartfóne sa časom opotrebováva. Prostredie MIUI ale ponúka nástroje, ktoré nám pomôžu k odsledovaniu a spomaleniu tohto procesu.

Na našom smartfóne nás zaujíma mnoho parametrov ako veľkosť operačnej pamäte, či výkon procesora. Nad všetkými týmito parametrami je ale väčšinou batérie a jej výdrž. To totiž určuje, ako dlho budeme daný výkon môcť používať. Kapacita batérie ale časom a používaním klesá, no my k tomu často prispievame svojimi zlozvykmi. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Sledovanie teploty batérie

Aj preto vývojári v Xiaomi implementovali rôzne nástroje a funkcionality, ktoré nám majú pomôcť k lepšiemu sledovaniu stavu našej batérie. Prvým je sledovania teploty samotnej batérie. Jej teplotu si viete jednoducho odsledovať v systéme. Preto prejdite do nastavení, kde otvorte sekciu Batéria a výkon. Následne sa v hornej časti prepnite do sekcie Batéria. Následne môžete pod nápisom Teplota sledovať aktuálnu teplotu vašej batérie. Tá sa pri bežnom nenáročnom používaní pohybuje okolo 25 až 30 Celzia stupňov. Táto teplota samozrejme narastie pri hraní hier, či pri nabíjaní.

MIUI teplota batérie
Zdroj: vosveteit.sk

Notifikácia o zrýchlenom vybíjaní

Je jasné, že ak vykonávame náročnejšie úlohy, tak sa batéria vybíja rýchlejšie. Ak je ale toto vybíjanie nad rámec normy, tak to znamená neuveriteľne zrýchlené opotrebenie samotnej batérie. Jej zdravie tak klesá mnohonásobne rýchlejšie. Na takúto situáciu vás ale MIUI vie upozorniť. Pre zapnutie tejto notifikácie iba otvorte Nastavenia v rámci sekcie Batéria a výkon (v pravom hornom rohu). Potom už iba aktivujte možnosť Upozornenie na vybíjanie batérie.

MIUI rýchle vybíjanie
Zdroj: vosveteit.sk

Nastavenie pravidelného zapínania a vypínania

Pravidelné vypnutie a zapnutie smartfónu vie mať pozitívny účinok nielen na batériu. Mnohé komponenty si taktiež na chvíľu vydýchnu a popri tom sa premaže aj taká medzipamäť. V nastaveniach MIUI si viete nastaviť pravidelné zapnutie a vypnutie smartfónu. Znova preto prejdite do sekcie Batéria (podobne, ako pri zisťovaní teploty batérie), kde nájdete možnosť Automaticky zap./vyp.

MIUI automatické zap vyp
Zdroj: vosveteit.sk

Následne si už podľa seba nastavíte čas, kedy sa smartfón automaticky vypne a zapne. Tento proces si viete nastaviť rovnako ako budík, čiže proces nemusí byť vykonaný na dennej báze.

Veríme, že vám tieto tipy a triky pomôžu k tomu, aby vaša batéria vydržala v smartfóne čo najdlhšie. Prípadne vám odporúčame pozrieť tento článok, kde sme sa venovali najčastejším zlozvykom a mýtom v spojení s batériou v smartfóne.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close