Spravodajstvo

Poznáte všetky dopravné značky, alebo by ste mali vrátiť vodičský preukaz? Otestujte sa v tejto aplikácii!

Otestujte svoje vedomosti zo značiek, s ktorými sa môžete stretnúť na Slovensku. Niektoré z nich vás určite zaskočia.

Pravidlá cestnej premávky sú pomerne obsiahle a z času na čas sa aktualizujú. V drvivej väčšine prípadov sa stretávame s tými istými značkami, no niekedy nastanú situácie, kedy je pre nás značka na ceste novinkou. Pri väčšine značiek sa ich význam dá odvodiť od ich dizajnu, no existujú prípady, kedy to už je zložitejšie.

Otestujte svoje vedomosti

Tým, že sa roky na cestách stretávame s rovnakými značkami si často neuvedomujeme rôzne novinky v tejto oblasti. S týmito zmenami sa najčastejšie stretnú iba žiaci v autoškolách, no ak tieto rôznorodé značky nevidia v reálnom živote, tak na nich rýchlo zabudnú aj oni.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A práve preto určite nezaškodí malé preskúšanie na nečisto. Na to existujú rôzne aplikácie, ktoré sú pravidelne aktualizované o rôzne zmeny v zákonoch a nariadeniach. Za nás môžeme určite odporučiť aplikáciu Dopravné značky, ktorá sa mierne líši od klasických aplikácií na testy z autoškoly.

Dopravné značky - Slovensko
Dopravné značky - Slovensko
Developer: Shoyo
Price: Free

Táto aplikácia totiž ponúka vysvetlenia jednotlivých značiek. Na domovskej stránke aplikácie preto vyberte možnosť Značky, čo vám otvorí zoznam všetkých značiek, s ktorými sa môžete dostať do kontaktu na Slovensku. Kliknutím na danú značku sa vám otvorí vysvetlivka danej značky.

dopravné značky 1
Zdroj: vosveteit.sk

Okrem značiek v tejto sekcii aplikácie nájdete taktiež aj vodorovné značenie vozovky. Značky sú v aplikácii aktualizované poslednou aktualizáciou skutočných značiek, ktorá prebehla v roku 2020.

dopravné značky zoznam
Zdroj: vosveteit.sk

Po oprášení istých značiek a ich vysvetlení je čas na test. Testy v aplikácii Dopravné značky majú dva varianty. V tom prvom máte na výber z troch textových odpovedí k danej značke. Druhý variant v sebe skrýva odpovede v podobe obrázkov. Aplikácia vám na test spustí časovač a taktiež počítadlo správnych a nesprávnych odpovedí. Kliknutím na časomieru v pravom hornom rohu si viete taktiež pozmeniť dĺžku samotného testu.

Aj skúsených vodičov vie test niekedy zastihnúť nepripravených. Preto si určite vyskúšajte oprášiť svoje vedomosti, prípadne si pripomeňte pravidlá cestnej premávky. S výsledkami testov sa určite pochváľte dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close