SpravodajstvoWindows

Všetko, čo zatiaľ vieme o Windows 10 Redstone 3

Redstone 3, ďalšia veľká aktualizácia od Microsoftu pre Windows 10 je práve teraz vo vývoji. Šušká sa, že jeho vydanie sa chytá na začiatok jesene 2017 a zameria sa na celý rad nových vylepšení pre používateľov Windows 10. Samozrejme, Insiders budú mať pravdepodobne možnosť si ho vyskúšať ešte pred oficiálnym spustením v októbri/novembri. Tu vám prinášame všetko, čo o ňom do tejto chvíle vieme.

My People

Pôvodne plánovaná pre Redstone 2, My People je nová sociálna funkcia vstavaná do Redstone 3, ktorá vám umožní pripnúť vaše obľúbené kontakty na panel úloh pre ľahký prístup k nedávnym rozhovorom, e-mailom, kontaktným údajom a pod. Budete môcť zdieľať súbory priamo s kontaktom na paneli úloh, spolupracovať na dokumentoch a zostať v kontakte bez ohľadu na to, kde sa v operačnom systéme nachádzate.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Project NEON

Microsoft pracuje na novom dizajnovom jazyku pre Windows 10, ktorý by používateľovi poskytol trochu vkusu a plynulosti, čo mu v súčasnosti chýba. Project NEON dizajny sa v Redstone 3 začnú zobrazovať celoplošne, s viacerými vylepšeniami v Redstoneom 4 v roku 2018.

Windows 10 ARM

Microsoft minulý rok oznámil, že Windows 10 príde na procesory založené na architektúre ARM s plnou podporou emulácie Win32. Veríme, že Windows 10 na notebookoch/tabletoch založených na ARM bude na Redstone 3 pripravený na jeseň. Je však nepravdepodobné, že na jeseň uvidíme aj bežať úplný Windows 10 na telefónoch. Úplný Windows 10, ktorý prichádza na notebooky a tablety založené na architektúre ARM je dôležitý najmä z dôvodu podpory emulácie Win32. Na rozdiel od Windows RT Windows 10 na notebookoch a tabletoch s napájaním z ARM bude schopný spustiť bežné programy Win32, čo znamená, že nebude uzamknutý do Windows Store. Na to má Microsoft samostatnú verziu Windows 10 s názvom Windows 10 Cloud.

OneDrive zástupcovia

Je to funkcia, ktorú Insiders požadujú odkedy bola dstránená z Windows 10. Podľa našich zdrojov plánuje Microsoft priniesť zástupcov OneDrive do Redstone 3 na jeseň pod novým názvom On-Demand Sync.

Zariadenia Cortana reproduktorov

V skorších Redstone 3 verziách sa začalo pracovať na podpore reproduktorov Cortany. Zdá sa, že zariadenia, ako je napríklad reproduktor Harman Kardon Cortana, sa budú môcť pripojiť k Windows 10 počínajúc Redstone 3, čo znamená, že na jeseň pravdepodobne uvidíme oveľa viac zariadení pripojených na Cortanu.

Zdroj: vlastný

CShell (možno)

CShell sa mal pôvodne objaviť vo Windows 10 Mobile s Redstone 3, avšak podľa najnovších dohadov sa tak možno teraz nestane. O Redstone 3 pre Windows 10 Mobile toho veľa nevieme a vzhľadom na to, že Microsoft nedávno oznámil, že Insiders budú dostávať zostavy oddelene od PC, nie je isté, či Redstone 3 je vôbec aktualizáciou, ktorá príde aj do mobilu. Očakávame, že CShell pre desktop sa objaví niekedy v roku 2018, nie s Redstone 3.

Tabbed Shell (možno)

Podľa niektorých informácií je ako cieľový dátum príchodu určený Redstone 3 alebo Redstone 4 v roku 2018. Tabbed Shell je nová funkcia, na ktorej Microsoft interne pracuje a jej cieľom je priniesť karty do všetkých aplikácií vo Windowse vrátane Prieskumníka súborov.

Zbohom HomeGroup

Zdá sa, že podľa vlastnej Microsoft stránky sa Homegroup stane minulosťou s ďalšou aktualizáciou Windows 10, čo je vlastne Redstone 3. Funkcia HomeGroup je súčasťou Windowsu už niekoľko rokov, ale pozor, že sa zdá, že čoskoro bude minulosťou.

Zdroj: windowscentral.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close