Už vieme, prečo Microsoft ukončuje podporu Android aplikácií pre Windows. Toto je dôvod

Andrew Clinick zo spoločnosti Microsoft približuje hlavné dôvody, prečo sa Microsoft rozhodol ukončiť podporu Android aplikácií vo Windows.

koniec podpory android aplikacii vo windows
Zdroj: Vosveteit.sk, dall·E

Android aplikácie do Windowsu po prvýkrát zavítali ešte v roku 2020, hoci nie v pravom slova zmysle. Dostupné boli len cez službu Váš telefón a len pre niektorých používateľov. Ide o aplikáciu, ktorá prepája smartfón s Windowsom, cez ktorú ste si mohli v počítači spustiť Android aplikácie z vášho mobilu. Neskôr, príchodom Windows 11, Microsoft predstavil natívnu podporu Android aplikácií pre počítače. A hoci je táto funkcia obmedzená len pre určité regióny, tak aj napriek tomu, pomocou zmeny pár nastavení v počítači, sme mohli inštalovať Android aplikácie aj u nás a veselo ich používať.

Pár dní dozadu, ale Microsoft oznámil koniec podpory Android aplikácií pre Windows počítače. Stane sa tak k 5. marcu 2025, kedy stratíme úplný prístup k Androidom aplikáciám vo Windows. Microsoft tento krok oznámil z ničoho nič a to bez veľkých fanfár a vysvetlenia. A aj napriek tomu, že bolo možné inštalovať aplikácie len z obchodu Amazon a nie Play Store, tak išlo o užitočnú funkciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo Microsoft ukončuje podporu Android aplikácií pre Windows

Pravdou ale je, že hoci Microsoft neprezradil, prečo tak robí, tak sme to prinajmenšom tušili. O funkciu nebol tak veľký záujem, ako sa spočiatku javilo. Najnovšie sa dozvedáme ale dôvod ukončenia podpory Android aplikácií pre Windows z úst zamestnanca spoločnosti. Vedzte, že domnienky, ktoré sme všetci mali, neboli moc ďaleko od pravdy.

Andrew Clinick z Microsoftu, ktorý je vedúcim pracovníkov produktového oddelenia v spoločnosti, na sociálnej sieti uviedol dôvod, ktorý ozrejmujme, prečo Android aplikácie vo Windows končia. Ako už asi tušíte, tak za všetkým hľadajte peniaze, resp. ich nedostatok.

Subsystém Windows pre Android je službou, ktorú Microsoft ponúka pre používateľov zadarmo, no vývoj tejto služby a jej udržiavanie pri živote, stojí peniaze. Ako sa ukázalo, tak peniaze pre tím, ktorý sa staral o chod služby, mali byť generované z Amazon Appstore. No nedostatok aplikácií, resp. nie až tak veľký záujem o aplikácie zo strany používateľov, viedol k nízkemu využívaniu Android aplikácií na Windows zariadeniach. Výsledkom toho je, že táto služby negeneruje dostatok financií, aby to dávalo ekonomický zmysel.

Jednom z ďalších príspevkov Clinick naznačuje, že Microsoft chcel, aby od určitého momentu sa do projektu zapojil aj Google, no ten dal od neho ruky preč. Od tohto momentu to išlo dolu vodou.

„Úprimne povedané, keď Google odišiel, boli to posledné klince do rakve“, uviedol Clinick na sociálnej sieti v jednom z príspevkov.

Používali ste túto funkciu vo svojom Windows počítači alebo nie? Dajte nám vedieť na sociálnych sieťach alebo v komentároch nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre