Unášajú nás mimozemšťania? Štúdia ruských vedcov našla prekvapujúcu odpoveď

Milióny ľudí verí, že sa stretli s mimozemskou civilizáciou, no sú ich skúsenosti reálne?

ufo vesmir
Zdroj: Pixabay.com (tombud)

Na svete existujú milióny výpovedí ľudí, ktorí tvrdia, že ich počas noci uniesli zelení mužíčkovia a robili na nich rôzne pokusy. Môžu byť ich výpovede skutočné? Áno, tvrdí portál LiveScience.

Výskumníci z Ruska naozaj potvrdili, že výpovede ľudí, ktorí zažili únos, sú skutočné. Za ich hrozivý zážitok však nemôžu priamo mimozemšťania, ale niečo, čo sa nazýva lucídne snívanie. Ide o druh sna, kedy si človek uvedomuje, že sníva. Ruskí vedci sa pozreli na výpovede, zachytávajúce únosy a všimli si niečo zvláštne. Obete častokrát popisujú pocit, akoby sa nachádzali v sne, spojený s čistou hrôzou a paralýzou. Tieto pocity sa môžu objavovať aj počas lucídneho snívania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vedci preto vykonali jednoduchý experiment. Našli ľudí, ktorí dokázali lucídne snívať a požiadali ich aby snívali o stretnutí s mimozemšťanmi, alebo o únose. Zistili, že ich sny sa do veľkej miery podobali zaznamenaným výpovediam ľudí, ktorí verili, že ich uniesli mimozemšťania.

Lucídne snívanie sa líši od obyčajného sna. Počas neho sme si vedomí, že sa nachádzame v sne a môžeme ovplyvňovať to, čo sa v sne stane. Predpokladá sa, že 55% ľudí aspoň raz lucídny sen zažije. 25% ľudí máva lucídne sny približne raz za mesiac.

Do výskumu sa zapojilo 114 dobrovoľníkov. Z nich 61% opísalo stretnutie s mimozemským tvorom, ktorý sa podobal na tvorov z vedecko-fantastických filmov, alebo kníh. 19% sa stretlo s mimozemšťanmi, ktorí vyzerali ako obyčajní ľudia.

Mimozemské únosy

Jedna dobrovoľníčka videla malých mužíčkov s veľkými hlavami a obrovskými očami. Tí ju pozvali do svojej vesmírnej lode, kde ju oslepilo jasné svetlo. Respondentka sa cítila malátne. Ďalší z respondentov zas ležal vo svojej posteli a odrazu pocítil, akoby ho niečo niekam ťahalo. V sne skončil v miestnosti, kde sa nachádzala biela silueta. Tá „vošla“ do jeho hrudníku a začala niečo robiť so zvláštnymi nástrojmi.

Dobrovoľníci, ktorí opisovali stretnutie s mimozemšťanmi ako realistické zažívali spánkovú paralýzu a intenzívny pocit strachu. Presne tieto pocity sú bežné aj pri skutočných výpovediach o únose mimozemšťanmi. Pocit paralýzy, obrovského strachu a bezmocnosti, ktorý môžeme zažiť počas živého sna,  môže byť tak intenzívny, že zmaže hranicu medzi snom a realitou.

Na svete existujú ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že sa stretli s mimozemskou civilizáciou, alebo boli unesení. Ich pocity a zážitky sú reálne, avšak odohrali sa v intenzívnom sne. Ich pocity boli tak silné, že si sen nedokážu vysvetliť inak.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre