SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Telefonovanie cez počítač s handoff funkciou Continue App Experiences

Ešte v apríli sa objavila správa, že Microsoft pridáva do Windows 10 PC funkcionalitu, ktorá vám umožní dokončiť prácu z iného zariadenia na inom zariadení. Napríklad máte rozpísany email na telefóne, ale prílohu chcete priložiť z počítača. Alebo napríklad budete môcť telefonovať cez počítač – prijímať hovory, posielať smsky a pod. Ide o takzvanú handoff funkciu s menom Continue App Experiences, ktorú priniesol ako prvý operačný systém OSX. Prvé náznaky príchodu tejto funkcie sa objavili ešte v marci tohto roku a zosilnili sa po konferencii BUILD 2016.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme už spomenuli, táto funkcia je zatiaľ pracovne nazvaná Continue App Experiences a objavila sa v najnovších verziách Windows 10, čo môže naznačovať jej veľký príchod. Ak nepoznáte plný potenciál tejto funkcie, tak si môžete pozrieť ukážku  tejto handoff funkcie priamo na Windows 10 na videu nižšie. Video ukazuje, ako by malo byť možné telefonovať cez počítač na Windows 10.

Continue App Experiences v praxi:

Najnovšie sa otázka príchodu telefonovania cez počítač, teda handoff funkcie Continue App Experiences otvorila po tom, čo sa objavila táto funkcia v možnostiach najnovších verziíi Windowsu 10, ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Špeciálne u Microsoftu je handoff funkcia s menom Continue App Experiences zaujímavejšia kvôli UWP (Universal Windows Apps), pretože narozdiel od Apple by ste mohli využívať funkciu prepojení zariadení nie len medzi počítačom a mobilom ale aj medzi Xboxom, HoloLensom, Surface Hubom a podobne. Táto funkcia ma na Windows 10 obrovský potenciál.

zdroj:mspoweruser

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close