Project Scroptio, nastupujúca éra herných konzol? Podľa Microsoftu áno!

Zdroj: vlastný

Microsoft na E3 konferencii oznámil novú hernú konzolu Project Scorpio, od ktorej si sľubuje veľké veci. Podľa slov Microsoftu sa doslova jedná o „monštrum“, o ktorom hovorí že sa jedná „o najvýkonnejšiu konzolu aká kedy vznikla“.  Podľa parametrov tomu môže skutočne aj tak byť. Srdce tohto zariadenia totiž bude tvoriť  grafická karta, ktorá dokáže spracovať neuveriteľných 6 teraflop dát za sekundu, vďaka čomu si vychutnáte 4K hranie na konzole. Ďalej, Scorpio ponúkne 8-jadorvý procesor, ktorý ponúkne viac ako 320GB/s priepustnosť pamäte a vykreslenie obrazu s 60hz.

Promo video na Project Scorpio

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aaron Greenberg, hlava marketingového oddelenia Microsoftu na margo predstavenia tejto hernej konzoly povedal:

„Vízia bola pustiť hráčov do centra všetkého čo robíme. Umožniť hráčom hrať hry bez hraníc a stien, ktoré existujú medzi PC a konzolami…“

Microsoft ďalej v rámci predstavenia tohto projektu dodal, že hry ktoré ste si už raz zakúpili na Xbox One alebo Xbox One S budete môcť využívať aj na novej hernej konzole, avšak čo sa týka hier ktoré sú primárne určené pre Project Scorpio to bude otázne. Totiž o tom či budú sprístupnené aj pre staršie herné konzoly Xbox nebude rozhodovať samotný Microsoft, ale vývojári ktorí budú musieť podporu pre staršie zariadenia.

Dostupnosť hernej konzoly Project Scorpio

Nová herná konzola Project Scorpio by mala prísť do obchodov už čoskoro, počas letných prázdnín.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre