Filmy a seriálySpravodajstvo

Služba HBO Max sa stratí z trhu. Čaká nás veľká zmena!

HBO Max len pár mesiacov od príchodu do Európy pomaly končí. Budúci rok by mala však za ňu prísť náhrada s ešte väčším obsahom.

Len pred niekoľkými mesiacmi fanúšikov filmov a seriálov na Slovensku a v ďalších krajinách potešil príchod novej streamovacej služby s názvom HBO Max. Táto služba nahradila staršiu HBO Go, ktorá ponúkala menej možností, len jeden profil pre sledovanie obsahu a aj menej obsahu. Len pár mesiacov po príchode novej služby sa však dozvedáme, že v blízkej dobe z trhu opäť zmizne. Práve táto služba s obsahom od HBO a ďalších spoločností však pri príchode na trh sľubovala doživotné výhodné predplatné, čo teda nebude úplnou pravdou. Kam sa podeje obsah tejto služby a prečo vlastne progresívna streamovacia služba z trhu odíde? Bližšie informácie nám prináša portál androidauthority.com.

Viac obsahu pod novou službou

Podstatnou informáciou pre úvod je, že HBO Max aktuálne vlastní skupina Warner Bros, ktorá v službe tvorí veľkú časť obsahu. Skupina Warner Bros však nevlastní len jednu službu a zdá sa, že chce svoju ponuku spojiť a zjednotiť. Následkom však bude odobratie pomerne novinky s označením HBO Max, ktorá aktuálne ponúka populárne tituly ako napríklad Priatelia, sériu filmov s Harrym Potterom, Hru o tróny alebo aktuálne najsledovanejší titul Roztomilé Mrchy: Prvotný hriech. Práve príchod tejto služby navnadil viacerých predplatiteľov Netflixu, aby zmenili svoju preferovanú streamovaciu službu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odchod HBO Max z trhu však bude spôsobený spojením sa so službou Discovery+, z čoho má nakoniec vzniknúť úplne nová služba. Názov tejto služby zatiaľ nie je známy, no my vieme, že zmena má prebehnúť v lete roku 2023. Už budúce leto teda bude skupina Warner Bros sťahovať z trhu pôvodné služby aj z ich ponukou a začne s tým pravdepodobne v USA. Postupne má zmena prebehnúť aj v ďalších častiach sveta. Zatiaľ však nevieme ani to, aká bude cena novej služby a ani aké všetky tituly ponúkne. Zmena má však prebehnúť plynulo a zatiaľ má HBO Max ponúkať niekoľko titulov z Discovery+ a naopak.

HBO Max by sa tak mal stať súčasťou väčšej služby

Každému z nás je jasné, že trh so streamovacími službami je nekompromisný. V prípade, že si predplácame len jednu službu, dokážeme sa mesačne orientovať s predplatným pokojne do 10 eur. Ak by sme si však chceli predplatiť naraz obsah Netflixu, HBO Max, či aj novej služby Disney+, nestíhali by sme sledovať celý obsah a navyše by sa nám to predražilo. Preto sa služby snažia nalákať k sebe čo najviac sledovateľov, aby sa mohli stať streamovacou službou číslo jeden.

HBO Max je navyše jednou z najväčších a najpopulárnejších streamovacích služieb pre videoobsah. Zlúčením sa s inou službou by mohlo prísť ešte k väčšiemu nárastu predplatiteľov. Rozšírením obsahu by sa stala služba atraktívnejšou pre širšie spektrum ľudí. Nová služba by tak mohla predbehnúť Netflix, ktorý postupne stráca predplatiteľov, čo sa snaží zachrániť lacnejším predplatným s reklamou, no aj menším objemom obsahu.

Predplácate si nejakú službu pre filmy a seriály? A čo poviete na tento krok s HBO Max? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close