SpravodajstvoXiaomi

Viete, koľko stojí výroba smartfónu Redmi K30 5G? Xiaomi na ňom nezarába takmer nič

Úplná novinka K30 5G od značky Xiaomi Redmi prišla s naozaj agresívnou cenovkou. Oplatí sa vôbec predaj takéhoto smartfónu výrobcovi?

Xiaomi, respektíve podznačka Redmi, len pred niekoľkými dňami oficiálne predstavila svojich nových vlajkonosičov Redmi K30 a Redmi K30 5G, ktoré prekvapili naozaj všetkým, no z celého balíka vytŕčala najviac cena smartfónov. 5G verzia smartfónu Redmi K30 totižto začína na neuveriteľných 284 dolároch, čím sa z neho stáva zrejme najlacnejší 5G smartfón na trhu. Pri zamyslení sa nad kopou technológií sa však naskytuje otázka, či na takomto smartfóne vôbec spoločnosť Xiaomi zarába a odpoveď znie, že áno, no zárobok je naozaj minimálny.

Ceny zhovievavé smerom ku používateľom

Na výrobné náklady smartfónu Redmi K30 5G sa najnovšie pozrel známy zahraničný analytik vystupujúci pod prezývkou TechMate. Ten na sociálnej sieti Twitter nedávno zverejnil odhad, podľa ktorého by sa mali výrobné náklady na najlacnejšiu verziu smartfónu Redmi K30 5G pohybovať na úrovni zhruba 250 dolárov. V tejto sume však nie je zahrnutý vývoj, výskum, montáž, ako ani predaj samotného smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi pokorilo doterajšie hranice

Prirážka na produkty spoločností Xiaomi a Redmi sa doposiaľ pohybovala zhruba na úrovni 8 až 9 percent, čo je oproti ostatným výrobcom naozaj neuveriteľne nízke číslo, práve vďaka ktorému sú cenovky zariadení od Xiaomi na takej nízkej úrovni. V prípade smartfónu Redmi K30 5G je však prirážka naozaj minimálna, ak vôbec nejaká je. Je totiž možné, že spoločnosť Xiaomi, respektíve Redmi, je v prípade 5G modelu na nulovej prirážke, poprípade v miernej strate.

5G verzia smartfónu Redmi K30 by sa mala v domovskej Číne začať predávať už 15. januára 2020, no dostupnosť v našich končinách však zatiaľ známa nie je.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close