RecenzieZariadenia

RECENZIA: Slúchadlá LAMAX Taps1 ponúkajú zvuk, ktorý vás pohltí

Počas jedného týždňa sme testovali bezdrôtové slúchadlá, ktoré nás prekvapili čistým zvukom a výdržou batérie.

Kvalitný zvuk, zaobalený do pôsobivého dizajnu. Toto sú slová, ktoré v krátkosti vystihujú slúchadlá od značky LAMAX. Stačí to ale na to, aby dokázali zaujať? Testovali sme ich počas jedného týždňa a toto je náš verdikt.

Balenie

LAMAX Taps1 prichádzajú v  príjemne pôsobiacom balení. Vo vnútri nájdete samotné slúchadlá, mikro USB nabíjací kábel, nabíjaciu krabičku a dva páry náhradných štupľov (pozn. redakcie: väčšie a menšie). Nabíjacia krabička má vo vnútri LED displej, ktorý vám ukazuje stav batérie nielen krabičky, ale aj každého slúchadla zvlášť. Stav batérie nabíjacej krabičky je vyjadrený číselnou hodnotou, zatiaľ čo stav slúchadiel odčítate z počtu svietiacich „paličiek“. Dizajn nabíjacej krabičky je elegantný a nepôsobí rušivo. Je relatívne malá a vo vrecku vôbec nezavadzia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
LAMAX Taps1
Zdroj: vosveteit.sk

Technické špecifikácie

Slúchadlá LAMAX Taps1 sú vybavené technológiou Bluetooth 5.0. s dosahom až 10 metrov. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 20 Hz, do 20 kHz. Slúchadlá majú ochranný faktor IP 54, čo znamená, že sú čiastočne chránené pred prachom a sú odolné voči striekajúcej vode. Kapacita batérie v slúchadlách je 45 mAh a nabíjacia krabička má kapacitu 300 mAh. Váha spolu s krabičkou je 36g zatiaľ čo jedno slúchadlo váži len 4g.

Funkcie

Slúchadlá sú na tom rovnako a ich tvar vám dokonale sadne do ucha. Nevypadávajú, ani pri náročnejších činnostiach. Prichádzajú aj so zabudovaným mikrofónom, ktorý je o niečo lepší ako v prípade Bluetooth slúchadiel Tronsmart Onyx Free, ktoré som v minulosti testoval. Hlas znie síce trochu tlmene, ale je vám rozumieť bez toho, aby ste museli zvýšiť hlas. Komunikácia cez telefón bola v prípade slúchadiel Onyx Free o čosi horšia.

Čo sa týka samotnej funkcie slúchadiel, tešiť sa môžete na výborný, kvalitný zvuk. Ten je čistý a viac vyznievajú basy ako v prípade slúchadiel Onyx Free. Potešia hlavne milovníkov tvrdšej, alebo aj elektronickej hudby, kde sú dominantné už spomínané, výrazné basy. Musím však dodať, že pri najhlasnejšej úrovni, zvuk je mierne skresleným. Nejde však o nič strašné a skreslenie je veľmi minimálne. Po pravde však slúchadlá sú schopné hrať celkom hlasno, a preto tie najvyššie úrovne hlasitosti s veľkou pravdepodobne nebudete používať. Dalej, ak sa radíte medzi hráčov, slúchadlá vás prekvapia dvojnásobne. V uchu vôbec nezavadzajú a po čase aj zabudnete, že ich máte. Počuť však môžete aj tie najmenšie zvukové detaily. Keď sa to spojí s výdržou slúchadiel, ktoré bez problémov bežia aj po piatich hodinách, tu nemáte čo riešiť.

Slúchadlá sa ovládajú pomocou dotykovej plochy, ktorá až na jednu zvláštnu chybu, ku ktorej sa dostaneme neskôr, pracuje tak ako má. Odozva je promptná a keďže ide o dotykový panel, považujeme za výborný nápad zvukovú odozvu, ktorá vám dá vedieť, že slúchadlá pochopili, čo od nich chcete.

LAMAX Taps1
Zdroj: lamax-electronics.com

Výdrž slúchadiel na jedno nabitie je porovnateľná so slúchadlami Onyx Free. Ktorá by sa mohla pri šetrnom používaní dostať až na sľubovaných 6 hodín. Ako bolo vyššie písané, pri takmer plnej hlasitosti slúchadlá fungovali bezproblémovo aj po piatich hodinách.

Nedostatky

V tomto však zaostáva výdrž samotnej nabíjacej krabičky, ktorá vydrží nabitá jeden až dva dni, ak dáte slúchadlám „zabrať.“ Tu som si všimol, že LED displej vo vnútri nabíjacej krabičky občas „skáče.“ Pri nižších percentách batérie mi ukazoval 12% a po opätovnom otvorení 14%.

Po stranách displeja sú aj paličky, ktoré vám ukazujú stav jednotlivých slúchadiel. Párkrát sa mi stalo, že sa slúchadlá akoby nenabili, alebo sa jedno nabilo úplne, zatiaľ čo druhé ostalo na polovici. Zároveň slúchadlá nie vždy dosadnú na nabíjací konektor ideálne, ktorý sa nachádza vo vnútri krabičky.

LAMAX Taps1
Zdroj: vosveteit.sk

V nasledujúcom bode je ťažko povedať, či ide o problém jedného kusu, alebo je to problém, ktorý trápi všetky modely, ale považoval som ho za zvláštny, no nie za niečo, čo by vás dokázalo úplne odradiť. Slúchadlá, ktoré som testoval mali „vymenené strany.“ Z hľadiska používania multifunkčného tlačidla, ktoré vám umožní prijímať hovor, prepínať, alebo pozastavovať skladby je len jeden príkaz, ktorý si špecificky vyžaduje použitie buď ľavého alebo pravého tlačidla. Je to prepínanie predchádzajúcej, alebo nasledujúcej skladby a to je vymenené. Nasledujúca skladbu by ste si mali prehrať stláčaním pravého tlačidla, no v tomto prípade musíte stláčať ľavé.

Cena

Slúchadlá LAMAX Taps1 môžete v bielom prevedení kúpiť za cenu 35€ a v čiernej farbe ich zoženiete za 50€. Na trhu existujú aj lacnejšie bezdrôtové slúchadlá, avšak za túto cenu získate kvalitný a čistý zvuk, ktorý ide ruku v ruke s dlhou výdržou batérie. 

Záver

Slúchadlá LAMAX Taps1 ponúkajú výborný zvuk, s výbornými basami, ktorý poteší milovníkov hudby, hráčov, ale aj filmových nadšencov. Dotyková plocha, ktorou ovládate slúchadlá reaguje na každý príkaz promptne a so zvukovou odozvou, ktorá vám dáva vedieť, že slúchadlá váš príkaz registrovali. Stretli sme sa však s tým, že nie vždy sa slúchadlá nabili rovnako a občas skákala hodnota nabíjacej krabičky. Taktiež je tu problém s vymenenými stranami pri prepínaní skladieb. Je však pravdepodobné, že to bola len vada jedného kusu. 

LAMAX Taps1
Zdroj: lamax-electronics.com

Napriek vyššie spomínaným nedostatkom, ktoré okrem toho, že som si ich všimol, nezasahovali do používania slúchadiel, ide o kvalitný produkt. K tomu je hlavným ťahákom zvuk, ktorý je v prípade týchto konkrétnych slúchadiel veľmi kvalitný. Poteší tiež fakt, že slúchadlá vydržia dlhú dobu bez toho, aby ste ich museli nechať nabiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close