SpravodajstvoZariadenia

Takto by mohol vyzerať smartfón s rolovateľným displejom LG Rollable

Prvý rolovateľný smartfón na svete by mal byť predstavený už v tomto roku. Najnovšie informácie nám opäť približujú jeho možný dizajn.

Juhokórejská spoločnosť LG už niekoľko rokov pracuje na viacerých zaujímavých smartfónových konceptoch, ktorých ambíciou je aspoň čiastočná revolúcia tohto segmentu. Spoločnosť LG na trh v posledných rokoch, respektíve mesiacoch priniesla hneď niekoľko konceptov, ktoré pretavila aj do reality. Jedno nové zariadenie, o ktorom sa už povráva pomerne dlho, by sa však mohlo dostať na svetlo sveta už čoskoro. Na mysli máme doposiaľ v realite nevidený smartfón s rolovateľným displejom LG Rollable.

Základné špecifikácie konečne potvrdené?

I keď stále nič nie je oficiálne, doteraz medializované informácie, ktoré sa po prvýkrát objavili ešte začiatkom decembra, boli nedávno potvrdené ďalším zahraničným zdrojom. Tentokrát sa zariadenie LG Rollable objavilo na juhokórejskom fóre Meeco.kr, kde boli zverejnené nie len základné rozlíšenia rolovateľného displeja, ako aj možný dizajn zariadenia LG Rollable.

Rolovateľný smartfón LG Rollable by mal disponovať 7,4-palcový displejom so základným rozlíšením 2 428 x 1 080 pixelov s pomerom strán 20:9. V úplne roztiahnutom stave by však zariadenie malo poskytovať omnoho väčší komfort napríklad pri práci, keďže rozlíšenie 2 428 x 1 600 pixelov s pomerom strán 3:2 umožňuje omnoho lepšiu produktivitu, ako klasický displej smartfónu.

lg rollable rozmery displeja
Zdroj: LetsGoDigital

Rolovateľný displej však nemá byť jedinou prednosťou tohto zariadenia. Keďže ide o čiastočný výstrel do zatiaľ neprebádaného územia, spoločnosť LG sa údajne rozhodla priniesť netradičné zariadenie nabité najmodernejšími technológiami a hardvérom. Očakávať tak môžme vlajkový procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, 16 GB RAM, či 5G konektivitu. Kvôli technológiám spojeným s rolovateľným displejom však musel nastať zásadný škrt cez rozpočet kvôli nedostatku priestoru. Škrt logicky zasiahol batériu, ktorá bude disponovať kapacitou 4 200 mAh. Prípadní záujemcovia tak musia počítať s o čosi menšou výdržou, keďže najnovšie technológie a obrovský displej budú určite veľkými „žrútmi“ energie.

Zdroj: LetsGoDigital

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close