RecenzieSpravodajstvoZariadenia

Testovali sme smartfón LeEco Le 2, ktorý je jeden z najlepších smartfónov pod 100€ | RECENZIA

Niekoľko dní dozadu sa nám do redakcie dostal smartfón nie až takej známej značky – LeTV LeEco Le 2. Jedná sa o smartfón, ktorý patrí do kategórie dostupných, stojí totiž menej ako 100€. My sme si ho objednali z online obchodu Lightinthebox.com, ktorý ponúka doručenie aj na Slovensko či Česko pričom prostredníctvom dopravy Economy Express + Add duty & tax insurance to your order sa vyhnete ako dodatočným poplatkom tak aj otravnej administrácii spojenej s preclením. Všetko za Vás vybaví totiž e-shop. No poďme sa však pozrieť na samotný telefón, ktorý ponúka nadpriemerné parametre vo svojej kategórii.

LeTV LeEco Le2

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Balenie

Balenie zariadenie okrem samotného telefónu obsahuje sadu brožúriek (ktorú asi nikdy ani neotvoríte)‚ adaptér (avšak len s čínskou koncovkou. Slovenskú sme si dokupovali), USB Type – C kábel a redukciu na slúchadla. Zariadenie totiž nedisponuje klasickým 3,5 jackom.

LeEco Le 2 recenzia_hrany balenie
Zdroj: vlastný

Dizajn a konštrukcia

Pri dizajne sa mi dovoľte pozastaviť, ale v dobrom slova zmysle. Dominantným prvkom zariadenia je kov, ktorý obopína v podstate celé telo, okrem zadnej hornej brady zariadenia a čela. Tam nájdeme plast, ktorý však len ťažko rozoznáte od kovovej zadnej steny. Samotné zariadenie sa v ruke drží pohodlne a to aj vďaka mierne zaoblenej zadnej steny a hrán. V zadnej strene nájdeme umiestnený ešte 16MPx fotoaparát, skener odtlačkov prstov, blesk a v spodnej často logo výrobcu.

Hrany zariadenia sú vyhotovené z kovu s výnimkou tlačidiel a šuflíku na SIM, ktoré sú plastové. Čo sa týka samotných tlačidiel tak tie sa ani po 2 týždňovom aktívnom používaní „nevyhrkali“ a držia pevne ako v prvý deň. Ešte aby sme nezabudlo tak v hornej lište je umiestnený infračervený port slúžiaci na ovládanie domácich spotrebičov.

Dominantou prednej strane je veľký 5,5“ IPS panel s rozlíšením 1920 x 1080 bodov. Nad displejom nájdeme 8MPx kameru, vedľa ktorej nájdeme reproduktor spolu s notifikačnou LED diódou vrátane senzorov. V brade zariadenie nájdeme trojicu tlačidiel ovládania, ktorá je podsvietená. Čo sa týka viditeľnosti displeja na priamom slnku možno konštatovať, že pri vyššom jase vás displej nesklame. Pri slabšom je však viditeľnosť slabšia. Na druhej strane treba povedať, že zariadenie disponuje svetelným senzorom, ktorý reaguje promptne.

LeEco Le 2 recenzia_hrany_ovladanie hlasitosti a blokovania
Zdroj: vlastný

Výkon zariadenia

Výkon zariadenie postačí aktuálne na všetky bežné úlohy. Jeho srdce tvorí totiž procesor Qualcomm Snapdragon 652 s 8-jadrami, ktorému sekunduje grafický čip Adreno 510, 3GB RAM a 64GB úložný priestor. Inými slovami, zariadenie sa nedá porovnávať s najvýkonnejšími zariadeniami  na trhu, ale na druhej strane si poradí v podstate so všetkými bežnými úlohami ako aj hrami (na smartfóne sme testovali PUBG Mobile – ide bez sekania). V každom prípade sme telefón prebehli aj klasickým testom výkonnosti, výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Kamera je dostačujúca, ale nie je to high-end

Kamera býva mojou srdcovkou a ta to nebolo ani v tomto prípade. Začnem však tým, že od telefónu s cenovkou pod 100€ som nečakal veľa. Kvalita fotografií ma však milo prekvapila za denného svetla fotografie boli v dostatočnej kvalite ako aj reakcie fotoaparátu boli skvelé. Horšie to bolo však za šera, kedy na fotografiách bol už rušivý šum. Dôležité je ešte spomenúť, že hoci šošovka disponuje 16MPx rozlíšením tak to je možné využívať len pri fotografiách s pomerom strán 4:3. V prípade pomeru 16:9 si budete musieť vystačiť „len“ s 12MPx. Ako fotí zariadenie v praxi si môžete pozrieť nižšie.

Odkaz na fotografie v plnom rozlíšení nájdete na stránkach uložto.sk. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko sekundové 4K video.

Mimochodom fotoaparát ponúka celkom intuitívne a jednoduché rozhranie s dodatočnými funkciami. Napríklad mód filtrov v živom náhľade, ktorý oceníte ak sa radi hráte s fotkami. Fotoaparát ešte disponuje optickou stabilizáciou (OIS), podporuje HDR a PDAF technológiu.

Software a rozhranie

Smartfón ponúka Android vo verzii 6.0.1 s nadstavbou EUI, ktorá patrí medzi tie lepšie. Nadstavba sama o sebe ponúka viacero aditívnych funkcionalít a najlepšie na tom je, že je skvelo optimalizovaná. Zariadenie nám počas testovania nesekalo a ani nezamŕzalo. Chvíľku vám však potrvá zvyknúť si na EUI nadstavbu. Napríklad rýchly prístup k aplikáciám (typu svetlo, GPS a pod.) nenájdete v notifikáčnej lište ako vo väčšine zariadeniach, ale v správcovi aplikácií. Okrem prístupu k posledným aplikáciám  rozhranie ponúka aj možnosti ovládania hudby a ďalšie prvky. Zhrnul by som to však jednou vetou – budete si musieť zvyknúť, ale keď si zvyknete tak to stojí za to (Poznámka: telefón podporuje plnú podporu Slovenčiny).

Konektivita a batéria

Výdrž batérie s kapacitou 3000mAh možno vyhodnotiť ako priemernú. Neohúri, ale ani nesklame. Nám sa so zariadením podarilo „klasicky“ vydržať jeden deň. Na druhej strane treba povedať, že smartfón sme využívali aktívne – novinky, aplikácie, počúvanie hudby, neustále zapnutý bluetooth spárovaný so smart hodinkami a sem tam nejakých pár minút hrania hier.  Treba však ešte dodať, že zariadenie disponuje technológiou rýchleho nabíjania, teda nabitie zariadenia trvalo relatívne krátko a aj pri aktívnom používaní je ho možné dobiť za niekoľko desiatok minút, aby ste so zariadením vydržali ďalšie hodiny aktívneh používania. Smartfón ďalej ponúka skener odtlačkov prstov, ktorý reaguje veľmi rýchlo a presne (je potrebné si nahrať viacero skenov prsta z rôznych uhlov). V podstate sme nepoužili ani raz odomknutie zariadenia prostredníctvom PIN kódu. Z hľadiska konektivity v zariadení nájdeme 4G, USB Type – C rozhrania, GPS/APGS, Gyroskop či dokonca aj Kompas. V zariadení by ste však márne hľadali podporu NFC či bezdrôtového nabíjania. Na druhej strane v telefóne s touto cenovkou by bolo naivné očakávať tieto funkcie.

Zhrnutie

Ak do telefónu nechcete alebo nemôžete investovať stovky € a chceli by ste vytlačiť z vašich peniažkov čo najviac tak potom LeEco je pre vás najlepšia voľba. Ponúka prémiové telo, veľký a dobre čitateľný displej, USB Type – C konektor a dostatočný výkon. Aby sme však iba nechválili tak od 16MPx fotoaparátu sme čakali viac. Hoci robí relatívne slušné fotografie tak za horšej viditeľnosti to nie je to pravé orechové.  Tiež absentuje 3,5 jack (v balení je dodávaná redukcia) a rozhranie systému je čiastočne odlišné od „štandardu“, na ktoré si budete musieť zvyknúť alebo si stiahnúť z obchodu vám vyhovujúci launcher. 

Ak vás smartfón zaujal tak ho nájdete na odkaze nižšie.

LeEco Le2 cena
Zdroj: vlastný

LeTV LeEco Le2

Zdroj: vlastný

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close