Qualcomm predstavil prelomovú technológiu. Prepojí váš smartfón a ďalšie zariadenia s počítačom

Spoločnosť Qualcomm predstavila systém Snapdragon Seamless, ktorý je schopný poskytnúť plynulé prepojenie medzi zariadeniami.

ako pokracovat v prezerani internetovej strane z mobilu na pc
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Qualcomm predstavila novú technológiu Snapdragon Seamless, ktorá umožní Android, Windows a iným zariadeniam s procesormi Snapdragon, aby sa našli, zdieľali dáta a komunikovali ako jeden systém.  

V bežnej domácnosti nájdeme niekoľko digitálnych zariadení, no hoci ich vieme medzi sebou prepojiť, ak sú od iných výrobcov, komunikácia medzi nimi môže byť problémová. Spotrebitelia tak častokrát volia zariadenia jednej značky, aby mohli prenášať dáta medzi zariadeniami jednoduchšie. Spoločnosť Qualcomm svojou novou technológiou stavia základy toho, aby viacero zariadení mohlo medzi sebou spolupracovať plynule.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V praxi to znamená, že napríklad myši alebo klávesnice by mohli fungovať na počítači, smartfóne a tablete bez toho, aby ich musel užívateľ manuálne prepájať. Rovnako tak môžete súbor “zobrať a preniesť” z jedného zariadenia do druhého. Zaujímavejšia je však funkcia bezdrôtových slúchadiel. Tie by sa mali vedieť prepnúť na iný zdroj zvuku podľa jeho nastavenej priority.  

Ku Qualcommu sa pridávajú aj spoločnosti ako Microsoft, Android, Xiaomi, ASUS, Honor, Lenovo a OPPO spolu s ďalšími partnermi. Táto služba by sa podľa vyjadrenia spoločnosti mohla objaviť ešte tento rok.  

“Snapdragon Seamless búra bariéry medzi jednotlivými výrobcami, zariadeniami a operačnými systémami. Ide o jediný multiplatformový systém, ktorý skutočne dáva užívateľa na prvé miesto,” tvrdí Dino Bekis z Qualcomm Technologies Inc.  

Systém Snapdragon Seamless je už vstavaný do najnovších mobilných procesorov Snapdragon 8 Gen 3, najnovšej PC platformy Snabdragon X Elite a aj do najnovších nositeľných a počuteľných zariadení. V budúcnosti sa platforma Snapdragon Seamless integruje aj do ďalších IoT zariadení.  

Efektívnejšia komunikácia medzi zariadeniami

IoT, alebo Internet of Things, je označenie pre zariadenia schopné vzájomnej komunikácie. S podobnými zariadeniami sa môžeme v praxi stretnúť najčastejšie napríklad v smart domácnosti. Cez smartfón môžeme už dnes monitorovať a ovládať množstvo spotrebičov alebo iných zariadení. Aplikácie v smartfóne vedia ovládať osvetlenie, smart televíziu či zvončeky. Cez digitálnych asistentov si viete napríklad nastaviť budík.

Už dnes si môžete domácnosť prepojiť naozaj zaujímavým spôsobom, no IoT ukrýva väčší prísľub hlavne do budúcna. Predstavte si že smart domácnosti poviete kedy končíte v práci a ona vám v ten čas, alebo kúsok pred koncom, napíše zoznam vecí, ktoré v chladničke chýbajú. Rovnako by smart domácnosť na základe vašej pracovnej doby vedela kedy cez zimu zapnúť kúrenie, aby ste prišli do teplého domova, no zároveň neplytvali energiami.  

Snapdragon Seamless prináša výrazný posun vpred v oblasti komunikácie medzi zariadeniami. Ako sme už spomenuli, spoločnosť Qualcomm plánuje tento systém prinesť ešte tento rok. Uvidíme, ako bude táto technológia vo finále vyzerať a ako bude fungovať.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre