Spoločnosť Huawei v tomto roku zlomila rekord. Predala toľko smartfónov ako nikdy predtým

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: vlastný

Keď príde reč na predaje smartfónov tak mnohým by nie tak dávno ani nenapadlo, že spoločnosť Huawei sa stane druhým najväčším predajcom smartfónov na svete, hneď za spoločnosťou Samsung.

Rok 2018 bol pre spoločnosť Huawei najlepším. Predala viac ako 200 miliónov smartfónov

Rok 2018 sa pomaly, ale isto blíži ku koncu a spolu s koncom rokom mnoho spoločnosti vyhodnocuje uplynulý rok. Výnimkou nie je ani čínsky Huawei. Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy oznámila, že v priebehu tohto roku prelomila magickú 200 miliónovú hranicu v predajoch ich zariadení. Pre porovnanie, v roku 2017 predala „len“ 153 miliónov smartfónov, v roku 2016 to bolo len 139 miliónov a v roku 2015 108 miliónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri ponorení sa hlbšie do čísiel, tak z týchto 200 miliónov zariadení bolo predaných viac ako 5 miliónov z produktovej línie Mate 20. V kategórii mid-range smartfónov sa zas darilo zariadeniam Nova 3 a Nova 4, ktorých sa predalo viac ako 65 miliónov.

V uplynulých ôsmich rokoch sa dodávky smartfónov spoločnosti Huawei zvýšili z 3 miliónov kusov v roku 2010 na 200 miliónov kusov v roku 2018, čo odráža približne šesťdesiat šesťnásobný nárast. Na globálnom trhu s telefónmi Huawei prepadol ako štatistický „zázrak“, ktorý sa zaradil medzi prvých 3 hráčov na svete. A v druhom a v treťom štvrťroku roku 2018 sa spoločnosť Huawei stala druhým najväčším svetovým výrobcom smartfónov s celosvetovým podielom na trhu 14,6%.“

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre