SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Prečo niektoré Microsoft doplnky prechádzajú pod Surface označenie?

História doplnkov ku počítačom ako klávesnice a myši od Microsoftu siaha do takmer úplných začiatkov tejto spoločnosti. Ale prečo sa Microsoft rozhodol odčleniť niektoré doplnky pod značku Surface a niektoré zanechali názov Microsoftu. Aký je medzi nimi vôbec rozdiel?

Surface Keyboard vs. Microsoft Modern Keyboard

Aký je rozdiel medzi týmito dvomi klávesnicami? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Najnovšia klávesnica od Microsoftu, Moder Keyboard obsahuje snímač odtlačkov prstov. Naopak Surface Keyboard takýto doplnok v podstate vôbec nepotrebuje, keďže všetky novšie Surface zariadenia už disponujú službou Windows Hello, ktorá podporuje rozpoznávanie tváre. Pre používateľov Surface zariadení tým pádom nemá zmysel kupovať klávesnicu so snímačom odtlačkov prstov, aj keď samozrejme pre niekoho môže byť táto metóda prihlasovania jednoduchšia. Koniec koncov, rozpoznávanie tváre je vcelku rýchle a väčšina používateľov by funkciu snímaču odtlačkov prstov ani nevyužila. Microsoft klávesnica je ešte aj o čosi drahšia, samozrejme každý používateľ Surface zariadenia si môže túto klávesnicu kúpiť, keďže sú všetky doplnky vzájomne kompatibilné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Youtube

Surface Arc Mouse vs. Microsoft Arc Mouse

Pri tejto dvojici bude hľadanie dôvodov, prečo majú rozličné označenie, naozaj náročné. Aký je medzi nimi teda rozdiel? Žiadny, Surface myš je šedá a myš od Microsoftu čierna. Medzi týmito dvomi myšami nieje naozaj žiadny iný rozdiel. Bežní ľudia si možno myslia že myš so Surface označením funguje iba so Surface zariadeniami, ale opak je pravdou. Surface Arc Mouse funguje s hocijakým laptopom alebo počítačom, ktorý ma bluetooth. Výnimkou nieje ani Microsoft Arc Mouse, ktorá funguje taktiež s hocijakým iným zariadením.

Zdroj: vlastný

Prečo teda Microsoft rozdeľuje niektoré doplnky? Hlavnou odpoveďou bude zrejme prehľadnosť v jednotlivých doplnkoch. Označovanie Surface výrobkov je výhodou pre používateľov Surface zariadení, ktorí chcú mať doplnky jednotnej značky a s podobným, dizajnom. Je to vcelku logické, keďže každý vlastník Surface zariadenia si dokáže ľahko, bez akýchkoľvek technických znalostí, kúpiť novú Surface klávesnicu, myš, pero, dokovaciu stanicu alebo rozličné redukcie a káble.

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close