SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Londýnska metropolitná polícia má 18 000 zariadení s Windows XP. Hrozia im z toho viaceré riziká

Majorita počítačov na oddelení londýnskej metropolitnej polície beží na operačnom systéme Windows XP, ktorý prišiel o kompletnú podporu zo strany Microsoftu v roku 2014. Londýnska metropolitná polícia využíva pri svojej práci takmer 18 000 takýchto zariadení. Už začali s aktualizáciou operačných systémov, lenže namiesto aktualizácie na Windows 10, to aktualizujú na Windows 8.1 . Bezpečnostná zložka plánovala inovovať všetky zariadenia na Windows 8.1 do 8. marca 2016. To im však trošičku nepodarilo.

Momentálny počet zariadení so systémom Windows 8.1 sa zastavuje niečo po 14 000. Avšak počet zariadení so systémom Windows 10, ktorý je momentálne najbezpečnejší zo všetkých verzií Windows, je len 8.

Steve O’Connell, politik a hovorca národného združenia, uviedol:

„Metropolitná polícia pracuje na modernizácii svojho vybavenia, ale v súčasnom stave je to ako dráždiť hada bosou nohou. Je nevyhnutné, aby sa polícií poskytli zdroje na optimalizáciu  časového harmonogramu inovácií, predtým než uvidíme ďalší počítačový útok s celoštátnymi bezpečnostnými dôsledkami.“

Ďalším rizikom je fakt, že Windows 8.1 stratí svoju podporu 9. januára 2018. A hoci dostáva od Microsoftu každý mesiac novú aktualizáciu, ktorá zlepšuje aj zabezpečenie. Stále sa nechytá na Windows 10. Nám ostáva len dúfať, že nestanú obeťami útokov nejakého ransomware-u, akým je Petya, alebo WannaCry.

zdroj: securelist.com

zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close