ANDROIDSpravodajstvo

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Čínska spoločnosť HMD Global začína v týchto dňoch aktualizovať smartfóny Nokia 5 a Nokia 6 na najnovší Android 8.1 Oreo. Nová aktualizácia pritom prináša odstránenie bezpečnostných chýb a niekoľko „malých“ noviniek. Nokia tak dodržiava sľuby a majiteľom svojich smartfónov ponúka stále možný čo najnovší operačný systém. Najnovší Android pritom prichádza na smartfóny nižšej a strednej triedy.

Nová aktualizácia sa v tejto chvíli objavila pre model Nokia 5 v Indii, Thajsku a Indonézii. Rovnako tak v tomto čase sa najnovšieho Androidu dočkala aj Nokia 6. Bude to teda trvať ešte pár týždňov, kým sa nová aktualizácia dostane aj pre zariadenia v Európe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľkosť Androidu 8.1 Oreo je pre smartfón Nokia 5 866,7 MB a pre model Nokia 6 až 933,8 MB. Aktualizáciu doporučujeme stiahnuť výlučne cez Wi-Fi sieť a inštaláciu previesť pri viac nabitej batérii. V týchto dňoch môžu majitelia uvedených Nokia smartfónov očakávať po celom svete menšiu „bezpečnostnú“ aktualizáciu, ktorá prinesie rôzne väčšie i menšie opravy bezpečnostných chýb.

Zdroj: Gsmarena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close