Motorola stopla vývoj skvelého smartfónu a ruší niektoré Moto Mods

V spoločnosti Motorola by sa atmosféra dala priam krájať. Podľa zdroja, ktorý je oboznámený s plánmi spoločnosti Motorola, technologická spoločnosť začína s prepúšťaním zamestnancov vo svojom inžinierskom tíme v Chicagu. Lenovo údajne úplne upustilo od plánov nástupcu minuloročného modelu Moto X4, ktorý mal prísť pod názvom Moto X5.

Je to už niekoľko rokov, čo spoločnosť Motorola spadá pod technologickú spoločnosť Lenovo. Akvizícia spoločnosti mala za úlohu priniesť väčšie predaje s logicky väčším ziskom, no po dlhšom čase sa ukázalo, že je niekde chyba. Dopyt po Moto smartfónoch pravdepodobne nie je tak vysoký, než sa očakávalo, a tak musí výrobca konať. Zahraničný zdroj prezrádza, že spoločnosť zužuje svoje portfólio iba na triedu Moto E, Moto G a Moto Z smartfónov a teraz sa zdá, že trieda Moto X je preč.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Motorola potrebuje oživenie portfólia?!

Motorola údajne neplánuje iba znížiť portfólio smartfónov, ale aj inteligentného príslušenstva Moto Mods. Spoločnosť vraj na trh príde iba s príslušenstvom, ktoré môže ponúknuť ziskovosť. Zdá sa, že si Motorola hľadá cestu, ako by sa mohla zo situácie dostať von, a tak chce aplikovať „úspornejšiustratégiu. Aktuálna situácia však vôbec neznamená nejaký koniec Lenovo či Moto smartfónov, iba ich jednoducho bude v portfóliu menej modelov.

Zdroj: Androidpolice.com, úvodný obrázok: YouTube – Marques Brownlee

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre