SpravodajstvoZariadenia

Pozrite sa na tento mini počítač z Lega, Raspberry Pi a e-papiera!

Postavenie pôvodného počítača Apple Macintosh z Lega nie je úplne nový výkon, keďže po internete koluje mnoho podobných verzií tohto slávneho počítača. Tento model od Chrisa McVeigha, ktorý predstavuje presné hardvérové ​​vnútorné časti a komplexné pokyny je však pravdepodobne najlepší, aký tam môžete nájsť.

Aktualizácia softvéru cez Wi-Fi

Programátor Jannis Hermanns posunul veci o krok vpred s funkčným klasickým Macintoshom postaveným z Lega, Raspberry Pi Zero a e-papierového displeja. Aj keď úplne nespustí MacOS, malý Lego počítač dokáže spustiť softvér s názvom Docker, ktorý dokáže pracovať ako hodiny alebo zobraziť snímok na obrazovke e-papiera. Pomocou služby zvanej resin.io dokáže Hermanns aktualizovať softvér cez Wi-Fi, čo je celkom pôvabné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Alebo ešte lepšie, Hermanns podrobne spísal celý proces zostavenia, ktorý zahŕňa navrhnutie legovej konštrukcie, zapojenie displeja a tiež všetky bežné úskalia a problémy, ktoré idú ruka v ruke so zostavovaním niečo takého. Takže ak máte trochu technického know-how a voľného času, mali by ste byť schopní dať dokopy svoj vlastný Lego Mac poháňaný Raspberry Pi, alebo si skúsiť postaviť nejakú klasiku s Windowsom.

Zdroj: jann.is

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close