ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft vylepšuje mobilnú verziu prehliadača Edge pre Android smartfóny

Spoločnosť Microsoft vylepšuje mobilnú verziu prehliadača Edge. Okrem drobných dizajnových zmien prehliadač beží už aj na jadre Chromium.

Vyzerá to tak, že rok 2020 bude rokom veľkých zmien týkajúcich sa internetového prehliadača Edge. V rámci desktopovej verzie bude už o  pár dní dostupný update, prostredníctvom ktorého bude používateľom distribuovaná nová verzia – tentokrát fungujúca na jadre Chromium. Nové zmeny sa však nevyhnú ani mobilnej verzii ich prehliadača.

Microsoft používateľom Windowsu bude už čoskoro distribuovať nový internetový prehliadač

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V uplynulých dvoch mesiacoch testovala spoločnosť Microsoft vylepšené používateľské rozhranie, ktoré výrazne umožňuje používateľom nielen ľahšiu orientáciu, ale taktiež aj rýchlejšie vyhľadávanie na webových stránkach či spravovanie záložiek. Dnešným dňom je tento update dostupný pre používateľov mobilných zariadení s operačným systémom Android. V prípade iOS verzie sa vylepšené rozhranie stále nachádza v Beta verzii, ktorá je dostupná pre insiderov.

Zmena sa okrem iného dotkla aj domovskej stránky – presnejšie jej rozloženia a to v prípade, ak používate prednastavenú stránku od Microsoftu. Nové rozloženie strany umožňuje vybrať si používateľom zo štyroch rôznych nastavení – prioritné, inšpiratívne, informačné a vlastné.

Microsoft Edge Android
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade vlastného rozhrania si používatelia môžu prispôsobiť veci ako zobrazovanie ich najnavštevovanejších lokalít, zobrazovanie obrázku dňa či informačného kanálu, ktorý pre našu oblasť ponúka informácie zo sveta v angličtine.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close