APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoTechnológie

Microsoft teraz dokáže streamovať aplikácie na Windows 10 zariadenia

Windows spustil náhľad Playable Ads vo Windows Dev Center. Je tu niekoľko prelomových vylepšení v spôsobe, akým používatelia komunikujú s reklamami, takže vývojári môžu získať tých užívateľov, ktorí sa viac zapájajú.

Aké sú Playable Ads?

Playable Ads je úplne nový spôsob, ako môžu koncoví užívatelia komunikovať s reklamami a aplikáciami. Vďaka tejto možnosti koncoví užívatelia neopustia aktuálne bežiacu aplikáciu. Kliknutie na reklamu, bude mať za následok vnútorne rozšíriteľný streaming aplikácií: 3 minúty môže používateľ komunikovať s aplikáciou, ako keby ju už mal nainštalovanú vo svojom zariadení. To dáva užívateľovi čas rozhodnúť sa, či si chce aplikáciu nainštalovať. Na konci streamovacej relácie môžu používatelia kliknúť na odkaz na inštaláciu aplikácie, ak skúsenosť s aplikáciou splnila ich očakávania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo sú tieto reklamy lepšie?

Playable Ads poskytujú rad výhod pre koncových užívateľov ako aj vývojárov:

  • Užívatelia môžu aplikáciu vyskúšať pred inštaláciou.
  • Používatelia nebudú musieť po kliknutí na reklamu opustiť súčasnú aplikáciu, pretože sa jedná o reklamy s vnútorným rozšírením.
  • Užívatelia môžu opustiť stream aplikácie v ktoromľvek okamžiku, na základe kvality hry. Nie sú blokovaní až do konca hry.
  • Vývojári môžu vytvoriť pútavý zážitok v úvodných minútach hry a lepšie tak demonštrovať jej kapacity v porovnaní so screenshotmi.
  • Používatelia, ktorí si nainštalujú hru po troch minútach streamu sú viac naklonení hru/aplikáciu používať, než tí, ktorí si nainštalovali aplikáciu len na základe stránky s popisom produktu.

Musím ako vývojár niečo urobiť?

Toto je najlepšia časť tejto funkcie. Ako koncový vývojár nemusíte robiť nič! Žiadne nové balíčky, nič. Microsoft robí všetku prácu na pozadí, aby dal koncovým užívateľom bezproblémový zážitok bez toho, aby developer musel čokoľvek meniť.

Zdroj: blogs.windows.com

Ako môžem vytvoriť tieto reklamy?

Ak ste ešte nepoužili možnosť propagácie aplikácií, postupujte nasledovne a vytvorte novú reklamnú kampaň:

  • Po prihlásení sa k svojmu účtu Windows Dev Center kliknite na „Dashboard“.
  • Kliknite na záložku „Promotions“ pod hlavným menu.
  • Kliknite na „New Campaign“ pre vytvorenie novej kampane na získanie užívateľov.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close