SpravodajstvoTechnológie

Americké letectvo plánuje použiť niekoľko HoloLens od Microsoftu na vizualizáciu skúšobných nastavení

V minulosti bola vojenská technika špičkou na trhu, no v súčasnosti majú mnohí spotrebitelia vyspelejšie prístroje než väčšina plukov.

To je dôvod, prečo je nákup od spotrebiteľskej sféry stále bežnejší pre ministerstvá obrany na celom svete (tzv. MIL-COTS produkty) a Microsoft HoloLens sa stáva populárnou kúpou na týchto zoznamoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie si bola zopár vyzdvihnúť americká divízia 412th Electronic Warfare Group, ktorá plánuje používať techológiu zmiešanej reality v sekcii modelovania a simulácie letov, kde by mohla byť použitá pri úlohách ako je vizualizácia skúšobných nastavení a testovacie scenáre „pohľadu“ pri testovaní krídla a dizajnov lietadiel.

Modernizácia pomocou 3D modelov

Chcú tiež preskúmať iné, prozaickejšie využitie, ako napríklad zaplniť AR systémy 3D modelmi vnútorných štruktúr, elektroinštalácie, hydraulických a palivových systémov lietadiel, čo by malo pomôcť správcom v ich práci a zmodernizovať činnosti súvisiace s údržbou lietadiel.

Zdroj: mspoweruser.com

Sekcia modelovania a simulácie letu zamýšľa preskúmať tieto možnosti pomocou HoloLens a ďalších AR headsetov, a môže ako prvá ťažiť z toho, čo Alex Kipman, otec HoloLens, volá najväčšou revolúciou hneď po internete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close