APLIKÁCIE A HRYWindows

Microsoft potvrdzuje, že prehliadač Edge bude využívať engine z prehliadača Google Chrome

Zhruba týždeň dozadu sme vám priniesli informácie týkajúce sa toho, že Microsoft pracuje na projekte „Anheim“. Za týmto projektom sa mali skrývať práce na internetovom prehliadači z kuchyne Microsoftu, ktorý má byť postavený na engine Chromium, ktorý je jadrom prehliadača Google Chrome.

Spoločnosť v týchtodňoch tieto fámy kolujúce zákulisím oficiálne potvrdila. Microsoft verí, že týmto krokom zvýši komfort používateľov s prehliadaním internetu prostredníctvom ich prehliadača. Zmeny do praxe by sa mali začať zavádzať začiatkom budúceho roka.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento krok spoločnosti Microsoft samozrejme uvítal aj samotný Google.

„Chrome už od začiatku je šampiónom otvoreného webu a vítame krok spoločnosti Microsoft, ktorá sa stane prispievateľom do komunity Chromium. Tešíme sa naspoluprácu so spoločnosťou Microsoft a komunitou webových noriem, aby sme podporili otvorený web, podporili výber používateľov a priniesli skvelé zážitkyz prehliadania. „

Pre používateľov to znamená, že engine prehliadača Microsoft Edge bude postavený na rovnakých základoch ako Google Chrome a ďalšie prehliadače. Vo výsledku to znamená, že prehliadanie webstránok sa stane jednotnejším. Vývojári totiž nebudú musieť vyvíjať webstránky pre viacero prehliadačov s rôznymi typmi jadra.

Zdroj: Microsoft blog, MSP

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close