SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Instagram, Facebook a Messenger už čoskoro definitívne opustia platformu Windows 10 Mobile

Len pred niekoľkými dňami sa na internete začali objavovať informácie o tom, že spoločnosť Facebook plánuje z platformy Windows 10 Mobile definitívne odstrániť aplikáciu Instagram. Najnovšie správy pochádzajúce zo zahraničného portálu Engadget ale poukazujú na to, že Facebook plánuje z platformy odstrániť aj ďalšie, ešte viac používané aplikácie. 

Windows Phone / Mobile je mŕtvy

Určite nie je žiadnou novinkou, že platforma Windows 10 Mobile je už niekoľko mesiacov, ak nie rokov, definitívne mŕtva. Medzi nami sa ale stále nájdu aj nadšenci, ktorí používajú Windows 10 Mobile dodnes. Operačný systém síce mal svoje chyby, no vo veľkým spoločnostiach bol naozaj populárnym systémom. Koniec platformy je ale definitívne tu a spolu s ním pomaly odchádzajú aj tie najpopulárnejšie aplikácie v obchode Microsoft Store.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Instagram, Facebook a Messenger sa s platformou lúčia

Ku spomínanej aplikácií Instagram sa ale nakoniec pridajú aj aplikácie Facebook, ako aj Facebook Messenger, ktoré patria medzi najpoužívanejšie aplikácie z obchodu. Zostávajúcim používateľom platformy sa pomaly ale isto začali zobrazovať aj upozornenia o tom, že aplikácie budú už čoskoro odpísané a už naďalej nebudú fungovať.

WhatsApp ako posledný preživší

Zo štvorice aplikácií od spoločnosti Facebook zostáva jedine populárna chatovacia aplikácia WhatsApp, ktorá je stále značne používaná vo veľkých firmách, kde slúži ako vynikajúca komunikačná platforma. Zachovanie aplikácie tak nie je neočakávané, no jej „dĺžka prežitia“ určite príliš dlhá nebude.

Zmeny sa týkajú iba používateľov Windows 10 Mobile

Na záver treba určite upozorniť na fakt, že aj keď sú aplikácie distribuované prostredníctvom spoločného medziplatformového obchodu Microsoft Store, odstránené budú iba verzie určené pre mobilné zariadenia. Klasické desktopové aplikácie v obchode naďalej zostávajú.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close