HuaweiSpravodajstvo

Huawei P40 Pro má ako prvý ponúknuť 10-násobný optický zoom. Neskôr v budúcom roku naň nadviažu ďalší výrobcovia

Práve rastúce optické priblíženie má byť jeden z kľúčových faktorov, ktorý v high-end smartfónoch uvidíme stále viac a viac

Nie je žiadnou novinkou, že budúcoročné vlajkové smartfóny od všetkých výrobcov prídu opäť s technológiami, ktoré na trhu uvidíme po prvýkrát. Najkľúčovejším inovačným faktorom však tento rok nebude nárast výkonu, či rastúce megapixely na snímačoch fotoaparátov, ale narastajúci optický zoom, ktorý tento rok dosiahne naozaj priam neuveriteľné „hodnoty“.

Prvý svojho druhu na svete

Portál Macrumors.com informuje, že podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kuo bude kľúčovým atribútom nových high-end smartfónov práve optický zoom. V prípade nadchádzajúceho smartfónu Huawei P40 Pro údajne narastie optické priblíženie až na 10-násobok, čo by znamenalo, že práve P40 Pro bude prvým smartfónom s 10-násobným optickým priblížením na svete. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkurencia má čo doháňať

Je takmer jasné, že spoločnosť Huawei na dosiahnutie takýchto hodnôt využije najmodernejšiu periskopickú telefoto šošovku so špeciálnym snímačom fotoaparátu. Podobná technológia je využívaná už niekoľko mesiacov, no v prípade smartfónu P30 Pro dosiahla spoločnosť Huawei „iba“ 5-násobné optické priblíženie. S podobnými hodnotami prišiel tento rok aj smartfón Oppo Reno, ktorý sa pýši 10-násobným priblížením, ktoré je však pre bežného zákazníka mätúce. Spoločnosť totižto využíva takisto iba 5-násobné optické priblíženie, ktoré následne digitálne navyšuje na 10-násobok.

I keď momentálne konkurencia stále tápe, podľa renomovaného analytika by mali v budúcom roku na podobnú vlnu naskočiť aj ostatní výrobcovia. Konkrétnych výrobcov, či dokonca modely smartfónov, nešpecifikoval, takže na reálnych konkurentov pre nadchádzajúci Huawei P40 Pro si zrejme musíme ešte niekoľko mesiacov počkať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close