APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vylepšuje Gmail: Výrazne zjednoduší vyhľadávanie e-mailov a ďalšieho obsahu

Gmail a Chat dostávajú užitočné funkcie, vďaka ktorým sa jednoduchšie dopracujeme k správam, ktoré potrebujeme nájsť.

Spoločnosť Google predstavuje nové aktualizácie pre aplikácie Gmail a Chat. Nové funkcie sa budú týkať hlavne lepšieho vyhľadávania, informuje spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

četovacej aplikácii sa po novom pod vyhľadávacím oknom zobrazia návrhy na základe vašich predchádzajúcich vyhľadávaní. Ako to bude vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie na snímke obrazovky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail vyhladavanie v chate
Zdroj: Google

To vám umožní oveľa rýchlejšie nájsť podstatné správy, súbory, alebo hocičo iné. Čo sa týka vyhľadávania v Gmaile, po novom budete môcť vyhľadať správu pod určitým štítkom. Zároveň dostanete do rúk ďalšie nastavenia, ktoré vám pomôžu zúžiť vyhľadávanie.

Gmail nove vyhladavanie
Zdroj: Google

Ak sa vám k hľadanej správe nepodarí dostať, možno vám pomôže funkcia príbuzných výsledkov. V prípade že Gmail nič nenájde, zobrazia sa vám výsledky, ktoré by mohli byť podobné tomu, čo ste do vyhľadávania zadali. Spoločnosť Google to vníma ako spôsob, ktorým vám môže pomôcť dopracovať sa k tomu, čo ste naozaj hľadali.

Gmail podobne vysledky
Zdroj: Google

Tri nové funkcie sú už dostupné na Android zariadeniach a ak máte iOS, nemusíte na ne čakať dlho. Spoločnosť sa vyjadrila, že by mali prísť najneskôr do konca októbra.

Vyhľadávanie správ

Novinky ktoré Google ponúka sú síce užitočné, no napríklad Gmail ponúka niekoľko vyhľadávacích trikov, o ktorých ste možno nevedeli. Pomocou nich nájdete aj tú najzapotrošenejšiu správu. Prvým je triedenie vyhľadávania. Samozrejme že každý pozná možnosť triediť správy podľa príjemcu, alebo predmetu. Google však ponúka rozšírené možnosti, vďaka ktorým si môžete vytriediť správy podľa časového úseku, veľkosti, prílohy, alebo slov, ktoré by sa mali v maily nachádzať.

Triedenie mailov v Gmaili
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby ste predišli niekoľkohodinovej detektívnej práci, odporúčame vytvorenie vlastných priečinkov pre dôležité maily. Hoci spoločnosť Google ponúka v rámci aplikácie Gmail niekoľko triedení (pozn. redakcie: Hlavné, sociálne siete a automatické maily), toto delenie je pomerne všeobecné. Okrem toho máte k dispozícií možnosť vytvorenia vlastných priečinkov, napríklad čisto len s pracovnými mailami.

Na triedenie súborov vám stačí minútka. Ako prvé si kliknite pravým tlačidlom myši na mail, ktorý chcete presunúť do nového priečinka. Potom uvidíte ponuku, v ktorej nájdite možnosť presunúť do. Na výber budete mať všetky existujúce priečinky, no môžete si vytvoriť aj úplne nový. Tentokrát klikneme na možnosť vytvoriť nový.

Triedenie mailov v Gmaili
Zdroj: Vosveteit.sk

Mail sa presunie do vytvoreného priečinku. Proces môžeme opakovať s každým mailom, no s tým rozdielom, že si vytvorený priečinok budeme môcť zvoliť zo zoznamu. Rovnako ako v domácnosti, aj v mailovej schránke platí, že čím väčší poriadok, tým rýchlejšie veci nájdete. Odporúča sa aj sem-tam nepotrebné maily vymazať, hlavne kvôli tomu aby ste si uvoľnili miesto. 15 GB je síce dosť, no ak posielate veľké prílohy, aj tento priestor sa vám môže veľmi rýchlo zaplniť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close