Google pristupuje ku ďalším zmenám: Dôvodom má byť opäť AI chatbot Bard!

Google má opäť zvyšovať úroveň práce na vlastnom AI chatbotovi. Tentokrát si prizval ďalších pracovníkov spoločnosti.

Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Súťaživosť v odvetví integrácie umelej inteligencie do svojho portfólia medzi spoločnosťami Google a Microsoft nemá hraníc. A zatiaľ čo Microsoft túto úlohu zvláda s prehľadom a získava mnohé úspechy, jeho konkurent stále pracuje na tom, aby svojho chatbota vôbec priniesol medzi širokú verejnosť. Nikoho však zrejme neprekvapí, že Bard, ako sa nazýva chatbot od Googlu, nie je zatiaľ vo finálnej verzii a zatiaľ nedokáže konkurovať žiadnemu populárnemu nástroju v tomto odvetví. Jeho vývojári teda teraz vkladajú všetko svoje úsilie do toho, aby sa to mohlo v blízkej dobe zmeniť. O tom nás informuje aj portál androidauthority.com, pričom sa dozvedáme o ďalšom pokuse pre skvalitnenie Bardu.

Google zavádza významné zmeny v rámci svojich pracovísk

Spoločnosť Google nie je len jedna veľká spoločnosť, delí sa totiž na menšie pracoviská a jednotky, ktoré fungujú autonómne. Preto sa aj o Bard stará konkrétny tím ľudí, pričom sa zdá, že ich počet nestačí. Aj z tohto dôvodu sa pravdepodobne zamestnanci Googlu z viacerých pracovísk spájajú a presúvajú, aby pracovali na jednom spoločnom produkte, teda chatbotovi s umelou inteligenciou. Táto zmena sa pritom bude týkať konkrétneho tímu, čo môže predpovedať aj výraznejšie zmeny do budúcna.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
open AI google imela inteligencia
Zdroj: JRdes / Shutterstock.com

Nové rozvrhnutie zamestnancov sa totiž bude týkať tímu, ktorý pracuje na Google Asistentovi. Určite si však aj vy viete predstaviť, čo by z tejto spolupráce mohlo vzniknúť. Asistent by nakoniec mohol priniesť nejaké tie funkcie, ktoré by vyplývali z možností umelej inteligencie. Ak by sa to prenieslo do praxe, tak by mal Bard od Googlu značný odstup od spoločnosti Microsoft, ktorá zatiaľ nedokázala prepojiť hlasového asistenta s umelou inteligenciou. Bard by tak mohol byť jedinečný vo svojej oblasti a prilákať by mohol viacerých nadšencov.

Bard by sa mohol objaviť vo viacerých produktoch

To, že Microsoft prináša AI do nástrojov ako napríklad služby Skype či prehliadač Edge, je pôsobivé. Google by však mohol zakomponovať chatbota s označením Bard aj do ďalších zariadení, pričom by sme mohli rátať aj s tým, že by bol natívne v Nest reproduktoroch, telefónoch z radu Pixel či dokonca v rámci Android Auto. Ako sa však spoločnosť nakoniec popasuje s predstavením Bardu pre širokú verejnosť zatiaľ nevieme.

ChatGPT
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

V súčasnosti je Bard stále len v testovacej verzii, pričom testovať ho môžu používatelia v rámci USA či Spojeného kráľovstva. Stále však nejde o finálnu podobu AI chatbota od Googlu, ktorý bude k dispozícii pravdepodobne aj v našom regióne. Približný dátum jeho distribúcie aj ku nám zatiaľ taktiež nevieme určiť. Bližšie informácie by nám však mohla spoločnosť prezradiť už v rámci konferencie Google I / O 2023.

Zaujíma vás vývoj AI chatbotov a ich distribúcia medzi používateľov? A ste skôr tím Google či Microsoft? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre