ANDROIDSpravodajstvo

Galaxy Note 9 nebude mať čítačku odtlačku prsta pod displejom, tvrdí uznávaný analytik. Pravdepodobne nás čaká ďalší kompromis

Keď spoločnosť Samsung uverejnila patent na čítačku odtlačku prsta pod displejom, zdalo sa, že kórejská spoločnosť prehodnotila „nešťastné“ umiestnenie čítačky a dá ju tam, kde bola niekedy. Nakoniec sme sa tohto riešenia u modelov Galaxy S9 a Galaxy S9+ nedočkali, a teraz uznávaný analytik Ming-Chi Kuo z KGI tvrdí, že toto umiestnenie čítačky odtlačku prsta nedostane ani Samsung Galaxy Note 9.

Analytik Kuo zmenil svoj postoj k použitiu senzora odtlačku prsta na prednej strane potom, čo optická čítačka odtlačku prsta a ani ultrazvuková čítačka odtlačku prsta (od Qualcommu) nespĺňali technické požiadavky Samsungu. Dnešná technológia je ešte údajne stále limitujúca, a tak bol a bude Samsung možno nútený použiť opäť kompromis.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Galaxy Note 9 môže ponúknuť čítačku odtlačku prsta opäť na zadnej strane

Samsung údajne môže dotiahnuť nové technológie do dokonalosti a Kuo verí, že sa predsa raz dočkáme čítačky odtlačku prsta opäť na prednej strane. Aj keď sa po celom internete objavujú informácie o tom, že sken tváre môže nahradiť autentifikáciu odtlačkov prsta, analytici si to nemyslia a väčšina z nich sa zhodla nad tým, že čítačka bude mať svoje zastúpenie ešte nejaký ten piatok na trhu.

Výrobcovia Android smartfónov začínajú dávať čoraz častejšie prednosť čítačky tváre pred čítačkou odtlačku prsta. Pravdepodobne je za tým možnosť ušetrenia priestoru i nákladov. Ak by sa raz ale predsa podarilo implementovať čítačku odtlačku prsta priamo do displeja, tak by sa situácia mohla radikálne otočiť. A ako to vidíš Ty? Preveruješ čítačku odtlačku prsta alebo čítačku tváre?

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube – DetroitBORG

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close