Spravodajstvo

Viete si predstaviť, že budete cítiť vône a pach z videí a hier? Spoločnosť Feelreal je bližšie k uvedeniu špeciálnej VR masky na trh

Približne takto tri roky dozadu sme po prvýkrát mohli počuť o spoločnosti Feelreal, ktorá od tej doby pracuje na špeciálnej maske schopnej prenášať vôňu a pachy. Spoločnosť najnovšie hlási, že je o krok bližšie k jej prineseniu na trh.

Feelreal je spoločnosť, ktorej sídle je v americkom meste Brooklyn. Podľa najnovšieho stanoviska spoločnosti je ich špeciálna maska vybavená viacerými senzormi pripravená na ďalší vývoj.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kedy sa VR maska FeelReal dostane na trh je ešte otázne. V rukách to má verejnosť

Spoločnosť Feelreal aktuálne vlastní patent masky, ktorá je vybavená viacerými senzormi. Multi-senzorická maska ​​Feelreal obsahuje „generátor vôní“, ktorý obsahuje 9 vymeniteľných kaziet pričom každá z nich obsahuje 255 rôznych pachov. Ultrazvukový ionizačný systém poskytuje pocit vodnej hmly na tvári nositeľa, zatiaľ čo mikro-ohrievače, mikro-chladiče a haptické motory poskytujú pocity tepla, vetra a vibrácií.

Systém vyvinutý spoločnosť Feelreal je kompatibilný s piatimi VR headsetmi – VR – Samsung Gear VR, Oculus Rift, Oculus Go, HTC Vive a PlayStation VR. To či sa však dostane na komerčný trh je dnes ešte otázne. Bude to závisieť od ľudí či bude o tento produkt reálny záujem.

Dôvodom otáznej budúcnosti je financovanie. Spoločnosť oznámila prostredníctvom tlačovej správy, že na jej ďalší vývoj potrebuje finančnú injekciu, ktorú bude hľadať prostredníctvom crowdfundignovej kampane prostredníctvom známej siete Kickstarter.com.

Zdroj: Feelreal.com via Futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close