APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Excel pre Windows konečne umožní spoluprácu v reálnom čase!

Microsoft konečne priniesol živé, kolaboratívne editovanie do aplikácie Excel pre Windows pomocou beta aktualizácie vydanej v utorok. Nová funkcia umožňuje testerom spolupracovať na rovnakom súbore priamo v aplikácii.

Spolupráca v reálom čase bola prioritou Office 2016, ktorý Microsoft vydal zhruba pred rokom a pol. Sada prvýkrát ponúkla spoluprácu v reálnom čase pre desktopovú verziu programu Word, potom tieto možnosti rozšírila do PowerPointu. Je to veľká zmena pre aplikácie Microsoftu, ktoré do tej doby umožňovali len samostatnú editáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Je potrebné poznamenať, že samotné otvorenie súboru v Exceli automaticky neumožní spoluprácu v reálnom čase. Aby ste mohli túto funckiu využiť, je potrebné držať súbory v jednom z online systémov pre ukladanie súborov od Microsoftu.

Microsoft chce podporou spolupráce v reálnom čase držať krok s ponukou G suite od Googlu. Google Sheets ponúkajú spoluprácu v reálnom čase už roky a technologický gigant založený na Mountain View tlačí na to, aby prilákal firemných zákazníkov, ktorí normálne používajú Microsoft Office.

Automatické uloženie súborov

Pri používaní funkcií spolupráce v reálnom čase sa v hornej časti pásu v okne programu Excel objavia profilové obrázky používateľov. Kliknutie na profilový obrázok umožní užívateľom prejsť na miesto, kde daná osoba práve v tabuľke pracuje, takže je možné mať prehľad o tom, čo sa mení.

Zdroj: Microsoft

Microsoft tiež predstavil novú funkciu AutoSave v beta verzii pre Word, Excel a PowerPoint vo Windowse. Je navrhnutý tak, aby automaticky ukladal súbory uložené na pamäťových cloudových službách spoločnosti, kým ich užívatelia editujú. Malo by to odstrániť ten zničujúci pocit keď si uvedomíte, že Office spadol s neuloženými dátami.

V súčasnosti je funkcia spolupráce v reálnom čase Exceli pre Windows desktopovú aplikáciu k dispozícii len pre tých, ktorí sú súčasťou Office Insider vo Fast Ring, no Microsoft predpokladá, že čoskoro sprístupní funkciu viacerým užívateľom. Je možné spolupracovať s ľuďmi, ktorí nemajú beta verziu desktopovej aplikácie využitím Excel Online, Excel pre Android, Windows Phone a iOS (napriek tomu, že posledná z nich je tiež beta).

Zdroj: answers.microsoft.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close