ANDROIDSpravodajstvo

Ešte sme ani riadne neprivítali Android 13 a na ceste je Android 14: Vieme, kedy by mal prísť!

Vieme, kedy by mohlo prísť k odhaleniu operačného systému Android 14. Odpoveď nám naznačila priamo spoločnosť Google.

Operačný systém Android prichádza každý rok s veľkou aktualizáciou, ktorá prináša nové funkcie, úpravy používateľského rozhrania a zvýšenú stabilitu a bezpečnosť zariadení. Práve na stabilitu a bezpečnosť by sa mali sústreďovať nadchádzajúce verzie systémov, medzi ktoré by sme mali zaradiť aj prichádzajúci Android 14. My sme však zatiaľ v smartfónoch nezaregistrovali ani Android 13, teda väčšina z nás. Napriek tomu už spoločnosť Google prináša prvé informácie o Androide 14, ktorý bude operačným systémom pre budúci rok. Nechýbajú dokonca ani časové údaje, ktoré môžu byť pre nás veľmi podstatné. Bližšie informácie k tomuto systému nám prináša portál androidcentral.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Ukončenie beta programu pre Android 13 prinesie zrejme Android 14

Spoločnosť Google ako majiteľ a vývojár operačného systému Android nám priniesol prvé informácie o tom, ako sa bude situácia s ich systémom vyvíjať. Pôvodne sa totiž rozprávalo o tom, že by sa ukončil beta testerský program a testeri by už neskúšali štvrťročné aktualizácie aj s novinkami. Google však priniesol informáciu o tom, že Android Beta Program bude pokračovať a pre systém Android 13 sa tento program bude prinášať až do marca roku 2023. Ako sme už však zvyknutí, po ukončení beta programu prichádza nová verzia systému. Android 14 by tak mohol prísť už v apríli budúceho roku.

Android 13_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Zdá sa však, že doba vedenia Androidu 13 bude o niečo kratšia. Pôvodne sa totiž rátalo s beta verziami systému až do júna 2023, no ak by Android 14 prišiel už v apríli, vydávanie beta verzií by zrejme bežalo pre obe verzie súčasne. Google teda skracuje čas vydávania testerských verzií systému pre Android 13 z pôvodného plánu, aký sme čakali. Musíme však poznamenať, že prvé beta verzie systému začali prichádzať v apríli tohto roka práve pre „trinástku“ s prezývkou Tiramisu.

Aké novinky ďalšia verzia systému prinesie?

Neočakávame, že Android 14 do smartfónov prinesie nejaké prevratné novinky a funkcie. Ako sme už vyššie spomenuli, nová verzia systému sa bude sústreďovať najmä na bezpečnosť a stabilitu systému, keďže všetky dôležité funkcie Android už priniesol. Za zmienku stojí aj fakt, že operačný systém Android je veľmi vyspelým systémom. Ďalšie nové funkcie by sme teda už zrejme ani nevyužili. Môžeme ale očakávať, že ďalšia verzia systému by taktiež mohla prinášať lepšiu podporu pre skladateľné smartfóny. Tie sú totiž čoraz viac v trendoch.

android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

Možno vás taktiež zaujíma, akú prezývku by si Android 14 mohol vyslúžiť. Rátame s tým, že Google opäť siahne po prezývke nejakého dezertu a rovnako bude pokračovať v abecednom poradí. Napríklad Android 12 získal neoficiálnu prezývku Snow Cone a Android 13 zasa Tiramisu. Možnou prezývkou pre „štrnástku“ by mohol byť Upside Down Cake, teda prevrátený koláč. Spoločnosť Google by tak zachovala svoje pomenovávania po dezertoch.

Aké novinky si myslíte, že Android 14 prinesie? A myslíte si, že váš smartfón ešte získa aktualizáciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close