Dobrá správa pre majiteľov lacného Redmi smartfónu: Android 12 predsa len získa!

Redmi 9T je populárnym smartfónom spoločnosti s veľkou batériou. Okrem nej sa však môže tešiť i z dlhej systémovej podpory.

Xiaomi Android 12
Zdroj: Xiaomi, Android, vosveteit

Smartfóny od spoločnosti Redmi sú známe svojou cenovou dostupnosťou a postačujúcou výbavou pre ich majiteľov. Slabšou stránkou spločnosti je však systémová podpora, ktorá často prináša lacnejším smartfónom zo základnej série len jednu veľkú aktualizáciu. Majitelia jedného modelu zo série sa však môžu tešiť z predĺženej podpory, keďže smartfón s názvom Redmi 9T, resp. 9 Power sa dočká hneď dvoch veľkých aktualizácií Androidu. Aj teda zvažujete kúpu tohto smartfónu i teraz, rozhodne vám ju schvaľujeme.

Zoznam podporovaných zariadení pre Android 12 je upravený

Pred pár dňami sme vás informovali o zozname podporovaných zariadení pre Android 12 od spoločnosti Xiaomi, resp. jej dcérskych značiek. Ten však teraz prešiel miernou úpravou, na čo upozornil účet na sociálnej sieti Twitter s názvom Xiaomiui. Ten veľmi úzko spolupracuje so Xiaomi, preto je tento zoznam jeden z najdôveryhodnejších.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smutnou správou pre majiteľov modelov Poco C3, Poco M2 a Poco M2 Reloaded je, že boli vynechané zo zoznamu podporovaných smartfónov. Dôvod pre radosť majú naopak majitelia nám známeho Redmi 9T, jeho zahraničného ekvivalentu Redmi 9 Power a čínskeho Redmi Note 9 4G. Na zozname sa po novom nachádzajú medzi podporovanými smartfónmi zatiaľ čo modely z deviatej generácie základných smartfónov spoločnosti ostávajú stále nepodporované.

Redmi 9T

Smartfón označený písmenkom T bol predstavený v januári tohto roku, no napriek tomu bol vybavený len Androidom 10. Súčasný Android 11 by pre smartfón bol prvou veľkou aktualizáciou, čo by podľa zvykov spoločnosti aj poslednou veľkou aktualizáciou. To však nebude prípad tohto modelu.

Smartfón je známy práve pre svoju batériu, ktorá s kapacitou 6000mAh vyčnieva spomedzi ostatných modelov. model Redmi 9T poháňa čipset Snapdragon 662 a pýši sa taktiež 48mpx hlavným snímačom kamery či stereo reproduktormi. Bonusom u takejto základnej triedy smartfónov je i NFC technológia pre bezkontaktné platby či 2.5W reverzné zabíjanie.

Vlastníte tento smartfón či zvažujete jeho kúpu? A našli ste svoj model na zozname podporovaných smartfónov pre Android 12? Nezabudnite sa nám pochváliť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre