ANDROIDSpravodajstvo

Google predstavil novú sadu emotikonov, ktoré prídu s Androidom 12. Dostupné budú aj na starších verziách

Na oslavu svetového dňa emotikonov spoločnosť Google predstavila novú sadu emotikonov, ktoré prídu už na jeseň tohto roka.

Spoločnosť Google oficiálne predstavila desiatky graficky vylepšených emotikonov, ktoré budú súčasťou operačného systému Android 12. Deje sa tak práve na svetový deň emotikonov, presne 17. júla. Google sa tentokrát zameral viac na grafickú stránku vybraných emotikonov, keďže stovky z nich už boli graficky zastarané, poprípade neboli úplne dokonale prispôsobené rôznym platformám, kde je možné Google emotikony používať.

Globálne prispôsobenie vybraných emotikonov,

Doterajšie sady emotikonov neodrážali úplne realitu vo všetkých kútoch sveta. Spoločnosť Google tak vo vybraných prípadoch siahla po úprave, vďaka ktorej umožní používanie emotikonov vo všetkých kútoch sveta. Exemplárnym príkladom je podľa spoločnosti Google emotikon koláča, ktorý bol doposiaľ vyobrazený ako krajec klasického amerického tekvicového koláča. Po novom bude emotikon oveľa „multifunkčnejší“, keďže už na prvý pohľad každý vie, o čo sa jedná, no jeho vnútro zostáva na predstavivosti jednotlivca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google android 12 emotikony vozidla
Zdroj: Google

Google taktiež siahol po grafickom vylepšení niektorých emotikonov čo sa lepšieho rozlíšenia týka. Zmena je dobre viditeľná na vybraných dopravných prostriedkoch, ktoré aj napriek svojej malej veľkosti po novom obsahujú viacero podstatných detailov. Grafické zmeny zasiahli aj vybrané skupiny jedál a pokrmov. Doladenie grafických detailov pre emotikony slaniny, misky ryže či vyprážanej krevety znamená, že sú omnoho zrozumiteľnejšie aj v prípade malých zariadení a zároveň vyzerajú o čosi viac realisticky.

google android 12 emotikony jedlo
Zdroj: Google

Dostupné budú aj na starších Android zariadeniach

Keďže sa jedná o emotikony spojené priamo s príchodom operačného systému Android 12, ich dostupnosť na mobilných zariadeniach môžeme očakávať už na jeseň tohto roka. Skvelou správou však je, že nová sada emotikonov bude dostupná aj na starších zariadeniach s operačným systémom Android. Najnovšie emotikony totižto získajú všetky aplikácie kompatibilné s knižnicami Appcompat.

Pokiaľ patríte medzi nedočkavcov a nové emotikony by ste chceli vyskúšať v predstihu, už od tohto mesiaca môžete využívať nové emotikony v službách Gmail a Chat. V blízkej budúcnosti by zároveň mali emotikony objaviť aj na zariadeniach Chromebook. Ku koncu tohto roka budú nové emotikony podporované aj v živom čete na video platforme YouTube.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close