ANDROIDSpravodajstvo

Do Androidu mieri síce užitočná, no otravná funkcia. Nie každému sa bude páčiť

Nová funkcia, ktorú ponúkne Android 14, môže viacerých používateľov obmedzovať. Bude sa týkať hlasitosti počúvania v slúchadlách.

Verzia operačného systému Android 14 sa už pomaly chystá do príchodu do prvých smartfónov, pričom vieme, že veľkí výrobcovia ako Xiaomi či Samsung už pracujú na jeho optimalizácii. Vďaka beta verziám systému môžeme postupne sledovať, aké novinky ďalšia verzia Androidu prinesie. Aktualizácia do smartfónov príde už koncom tohto roka a prvé modely s ňou budú pravdepodobne novšie zariadenia a vlajkové lode. Portál xatakandroid.com nás teraz informuje o dôležitej funkcii, ktorá práve do Androidu 14 zavíta. A aj keď bude slúžiť k ochrane nášho zdravia, tak sa z nej pravdepodobne tešiť nebudeme. Bude vedieť byť pekne otravná a obmedzujúca.

Android 14 nás upozorní pri používaní slúchadiel

Aj vy si možno občas zapnete vašu obľúbenú pieseň do slúchadiel a užijete si ju tak, že si ju pustíte na plnú hlasitosť. Ak sa nachádzate v hlučnejšom prostredí a vaše slúchadlá nedisponujú funkciou ANC, teda aktívnym potlačením okolitého hluku, tak využívate slúchadlá naplno možno častejšie. A práve toto by chcel operačný systém Android obmedziť pre ochranu vášho sluchu. Počúvanie zvuku nad určitou úrovňou totiž môže poškodiť náš sluch, na čo zareaguje práve Android 14.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Vosveteit.sk

Doteraz sme sa v rámci systému mohli stretnúť s upozornením na to, že počúvate dlhodobo zvuk v slúchadlách nad odporúčanú úroveň hlasitosti. Teraz vám však Android 14 prinesie vyskakujúce upozornenie, nie len upozornenie v lište. Vy si tak budete môcť vybrať z možnosti počúvania nad túto úroveň aj naďalej alebo využitie stíšenia hlasitosti. Funkcia sa aktuálne nachádza vo verzii Beta 2 nového Androidu a očakávame, že sa dostane aj do finálnej verzie systému.

Ak budete upozornenie ignorovať, smartfón vás neodmení

Aj keď budete mať na výber a budete si môcť zvoliť aj naďalej počúvať hudbu pri zvýšenej hlasitosti, tak to bude mať háčik. Android 14 si totiž bude pamätať, koľkokrát ste toto upozornenie na stíšenie zvuku odignorovali a ak to budete chcieť spraviť viac ako päťkrát za týždeň, hudba sa stíši automaticky. Príde vám navyše upozornenie, že ste prekročili váš týždenný limit, čo sa vám pravdepodobne nebude páčiť.

Android 14
Zdroj: Google

Nová funkcia síce môže slúžiť k ochrane vášho sluchu, no v konečnom dôsledku môže byť pekne otravná. Nie všetky slúchadlá totiž dokážu prekonávať úrovne hlasitosti, ktoré sú pre náš sluch škodlivé, najmä ak máte slúchadlá nižšej kvality. Mimo to sa ale pre náš smartfón môžu tváriť ako slúchadlá aj Bluetooth reproduktory, ktoré máme vo väčšej vzdialenosti a náš sluch neohrozujú. Android 14 však nebude vedieť rozlíšiť, aký je skutočný hluk, ktorý na vás dopadá. Pracovať bude totiž s informáciou o úrovni hlasitosti vo vašom telefóne.

Privítate novú funkciu v Androide 14? Alebo vás bude len obťažovať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close