APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Legendárny Commodore 64 po rokoch opäť ožíva. Nadšenci sa môžu tešiť na prvú verziu v pôvodnej veľkosti

Nová verzia vyjde nadšencov na 119,99 eur. Predpredaj sa už začal

Legendárna konzola Commodore 64 po rokoch opäť ožíva. Spoločnosti Koch Media a Retro Games, ktoré stoja aj za minuloročnou miniverziou C64, opätovne spojili sily a svetu predstavili prvú repliku pôvodnej veľkosti. Nostalgickí hráči si tak môžu vychutnať legendárnu hernú konzolu ako za svojich mladých čias.

THEC64

THEC64 je po technologickej stránke vybavená takmer identicky, ako originálna konzola. Tešiť sa tak môžme na plnohodnotnú klávesnicu, či legendárny joystick, ktorý po novom disponuje micro switchmi. Oproti starej klasike však prichádza THEC64 aj s viacerými modernými vychytávkami. Na mysli máme hlavne možnosť prepojenia cez HDMI kábel, takže si spomienkové hry môžete vychutnať na monitore, či televízii v rozlíšení 720p a obnovovacej frekvencii klasických 50Hz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podobne ako predchodca, aj THEC64 ponúka možnosť výberu medzi klasickým režimom a režimom Games Carousel, v ktorom nájdete kopec predinštalovaných klasických hier. Samozrejmosťou je aj možnosť spustiť vlastné súbory či hry naprogramované v C64 alebo VIC20 BASIC. Naprogramované hry následne stačí spustiť priamo z pripojeného USBčka.

Cena a dostupnosť

Keďže sa jedná o návrat historickej legendy, treba počítať s vyššou cenovkou. Tá je oficiálne na úrovni 119,99 eur, teda aspoň takú cenu odporúča výrobca. Cena priamo na našom trhu známa nie je, no na nemeckom Amazone sa dá predobjednať za spomínaných 119,99 eur, čo pre nadšenca určite nie je neznesiteľná suma. Predaj by sa mal oficiálne spustiť 5. decembra 2019.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close