APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Čo sa stane s našim WhatsApp účtom po smrti? Toto by ste mali vedieť!

Aplikácia WhatsApp je jednou z najpopulárnejších chatovacích aplikácií. Ako pracuje so starými účtami?

Štatistiky nám hovoria, že raz budú mať sociálne siete viac mŕtvych používateľov, ako tých živých. Je to síce morbídny údaj, no aj vďaka nemu môžeme vidieť, ako populárne siete fungujú a čo sa bude diať, keď ich služby jedného dňa prestaneme využívať. Ako je na tom ale WhatsApp?

WhatsApp je jednou z najpopulárnejších chatovacích aplikácií, ktorá pracuje na princípe telefónnych čísel. Už z tohto tvrdenia vyplýva, že situácia bude o čosi iná, ako v prípade ostatných sociálnych sietí. Keď určitá osoba zomrie, jej telefónne číslo sa odhlási a následne zrecykluje. Je možné, že v určitom bode dostane iná osoba rovnaké telefónne číslo a keď ho prihlási do služby WhatsApp, účet zosnulej osoby sa automaticky deaktivuje, píše portál Xatakandroid.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj to sa deje len málokedy. Aplikácia WhatsApp totiž čistí účty oveľa častejšie. Ak je účet neaktívny viac ako štyri mesiace, aplikácia ho sama odstráni. Pod neaktívnym účtom sa chápe ten, ktorý nebol celú dobu pripojený k internetu.

Keď už dôjde na automatické vymazanie spustí sa proces, ktorý je zdĺhavejší ako manuálne odstránenie účtu. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že aplikácia uschová zálohu účtu v zariadení a vy si ho môžete opätovne obnoviť, ak aplikáciu nainštalujete na rovnakom zariadení. Jediným predpokladom je to, že musíte mať aktívnu SIM kartu.

Po vymazaní účtu bude zosnulá osoba odstránená zo všetkých skupín, v ktorých bola členom. Vymaže sa jej profilový obrázok spolu so všetkými informáciami. Osoba ostáva v chate ľudí, s ktorými mala otvorenú konverzáciu a tí do nej môžu stále prispievať. Správy ale nebudú nikdy doručené. Ak by ste ale s osobou chceli začať úplne novú konverzáciu, to sa vám už nepodarí.

Je možné vymazať účet skôr?

Samozrejme že nemusíte čakať štyri mesiace na to, aby ste mohli vymazať WhatsApp zosnulej osoby. Ak máte prístup k jej smartfónu, odporúča sa deaktivovať účet manuálne cez nastavenia. V tomto prípade ide o nezvratný proces. Ak sa raz rozhodnete vymazať WhatsApp účet, všetky vaše správy, ani samotný účet, už nebude možné vrátiť späť a to ani opätovnou registráciou rovnakého čísla. V prípade vymazania správ sa tiež odstránia všetky zálohy na Google disku.

Ak nemáte prístup k účtu, ktorý by ste radi deaktivovali, ďalším krokom je kontaktovanie podpory WhatsApp. Urobiť tak môžete prostredníctvom mailu: support@whatsapp.com alebo prostredníctvom chatu. V tomto prípade budete musieť poskytnúť podpore dôkaz o tom, že je osoba zosnulá a že máte povolenie vymazať jej účet. Technická podpora vás následne prevedie ďalšími krokmi, alebo sa o problém postará automaticky. Vo väčšine prípadov by mal tento proces prebiehať bez problémov.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close