Spravodajstvo​​Xbox

Čo prinesie ďalšia aktualizácia pre Xbox One?

Microsoft predvčerom odhalil, čo prinesie ďalšia aktualizácia pre Xbox One. Aktualizácia vniesla Fluent Design do hlavného menu a základného vzhľadu operačného systému pre Xbox One. Aktualizácia prináša viacej zábavy a sociálnosti pri hraní hier. Zmenou prešli časti Home, Guide a Community a v budúcich aktualizáciách sa dočkáme zmenách aj v avataroch, Game Hubs a profiloch. Aktualizácia je dostupná pre Xbox Insiderov v Alpha ringu.

Fluent Design

Fluent Design v konzole Xbox One sa značne líši oproti Fluent Designu, ktorý poznáme z Windows 10. Zmenou prešlo celé jadro Fluent Designu a je zamerané najmä na rýchlosť a jednoduchosť používania, taktiež výrazne vylepšuje celkový dizajn používateľského prostredia. Najviac využívaným prvkom je zrejme osvetlenie, v tomto prípade žiara. Použitie svetelných prvkov je oproti počítaču dosť odlišné, keďže osvetlenie na desktopoch rozžaruje miesto, kde práve ukazujete vašim kurzorom. Pri Xboxe sa rozžiari celý obvod obsahu, na ktorom práve ste. Microsoft určite spravil dobrý krok, keďže na obrazovke televízie by si podobné svetielka ako na počítači zrejme nikto nevšimol.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nastaviteľný základný panel (dashboard)

Nový dashboard prechádza veľkou zmenou a ponúka obrovské množstvo nastavení. Dashboard bude ako skladačka a každý používateľ si bude môcť vybrať, čo chce a čo naopak nechce vidieť na domovskej stránke. Na domovskej stránke sa dajú jednotlivo pridať bloky, ktoré majú rozdielny obsah. Do jedného môžete vložiť napríklad jednu z vašich hier a v tomto bloku sa budú zobrazovať vaše štatistiky, achievmenty a mnoho ďalšieho. Ďalší blok môže napríklad obsahovať zoznam vašich priateľov.

Nový sprievodca (guide)

Sprievodca prechádza veľkou zmenou a dostáva takmer úplne nový dizajn. V sprievodcovi nájdete málo prvkov Fluent Designu a očakával sa ešte viac priehľadný dizajn, pre zvýraznenie akrylového vzhľadu. Navigácia sprievodcu sa prenáša z vertikálnej do horizontálnej polohy. V základnej navigácii sa teraz nachádza až 8 položiek, ktoré sa do okna ledva zmestia.

Ako sme už vyššie spomínali, aktualizácia je zatiaľ dostupná iba pre Xbox Insiderov v Alpha ringu. Všetky zmeny prídu už túto jeseň. Mali by prísť spoločne s aktualizáciou Fall Creators Update pre Windows 10.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close