Technológie

Čipovanie ľudí sa stáva realitou v ďalšej krajine. Nechali by ste sa očipovať?

Čipovanie ľudí je pre mnohých kontroverznou témou. Niektorí to odsudzujú a druhí zas vítajú. Do druhej názorovej skupiny patrí britská spoločnosť BioTeq ponúka netradičné služby.

BioTeq je jednou z niekoľkých firiem v Británii, ktorá poskytuje netradičné služby – čipovanie zamestnancov. Takto očipovaní zamestnanci následne budú mať voľný pohyb v rámci budov ako aj prístup k uloženým dátam. Svojim spôsobom to má byť „kľúč“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čipovanie je dobrovoľné

Zakladateľ spoločnosti BioTeq, Steven Northam pre zahraničný portál Guardian uviedol, že čipovanie je dobrovoľné a primárne určené pre jednotlivcov, ktorí chcú implantovaný čip využívať na prístup do svojich domovov, automobilov a podobne. Na druhej strane priznáva, že ich služby využívajú aj spoločnosti, najme z finančného a strojárskeho sektora. Pričom prizvukuje, že čipovanie je dobrovoľné.  Čipy pritom nie sú tabu ani v iných krajinách, Northam spomína, že ich dodávajú aj do ďalších krajín ako sú Španielsko, Francúzsko, Nemecko, Japonsko a Čína.

Nie každému je čipovanie po chuti

Nie každému je čipovanie po vôli. Mnoho pracovníkov tento trend odmieta. Podľa nich je to totiž nástroj, ktorý poskytuje zamestnávateľovi väčší dohľad nad nimi samotnými.

„Microchipping by dal šéfom ešte väčšiu moc a kontrolu nad svojimi pracovníkmi,“ povedal Frances O’Grady, generálny tajomník Kongresu obchodných zväzov, v rozhovore pre Guardian. „Zjavne tam existuje viacero rizík a zamestnanci sa nesmú nechať do toho vtiahnuť, a zároveň nesmie byť na nich vyvíjaný tlak, aby boli očipovaní.

Mimochodom, proti čipovaniu ľudí bobuje aj známa organizácia Anonymous. Ich oficiálne vyhlásenie k spomínanej problematike si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: Futurism

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close