Chcete ušetriť batériu vášho Android smartfónu? Vyskúšajte tieto overené postupy!

Ušetrite batériu vášho Android smartfónu vďaka jednoduchým trikom, ktoré môže vykonať úplne každý. Pozrite sa, ako na to.

bateria smartfonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen) (CC BY-SA 2.0)

Aj vám sa možno zdá, že sa vám váš telefón v poslednej dobe vybíja rýchlejšie, ako by ste si predstavovali. Dôvodom môže byť zmena teploty, ktorá nepôsobí priaznivo práve na vašu batériu. Keď totiž výjdete von v chladnejších mesiacoch, vonkajšia teplota sa pohybuje okolo 0°C. Pri vstupe do miestnosti sa však teplota rýchlo zvýši. Rovnaké problémy nastávajú aj v letných mesiacoch, kedy našu elektroniku vystavujeme pokojne teplotám okolo 40°C, no vo vnútri sa teplota rapídne zníži. Ako však batériu svojho Android smartfónu účinne šetriť? Niektoré tipy nám prináša portál gizchina.com. A ak aj vás trápia problémy s výdržou zariadenia, mali by ste ich určite vyskúšať.

Režim šetrenia batérie či vypnutie služieb GPS

Môže sa to zdať ako samozrejmosť, no viacerým používateľom vôbec ani nenapadne, aby si aktivovali režim šetrenia batérie. Ten dokáže vyriešiť viacero problémov a jeho celodenné používanie vôbec ničomu neprekáža. Treba však myslieť na to, že pri aktívnom režime šetrenia batérie nám náš Android nebude posielať všetky upozornenia a tak sa môže jednoducho stať, že si nevšimneme napríklad dôležité maily. No na druhej strane tí šikovnejší, si môžu nastaviť výnimky na aplikácie, z ktorých chcú dostávať upozornenia aj napriek tomu, že majú zapnutý tento režim, ktorý šetrí batériu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším pomocníkom pre šetrenie batérie môže byť aj vypnutie služieb GPS. Vo všeobecnosti nám ale postačí, ak GPS povolíme aplikáciám využiť len v prípade, že sa aplikácia aktuálne používa. Táto funkcia sa pokladá za jedného z najväčších žrútov energie.

Na batériu dokáže výraznejšie vplývať aj jas displeja, ktorý by sme mali znížiť na čo najnižšiu možnú úroveň. Využiť môžeme napríklad aj automatický jas, ktorý sa o šetrenie batérie nášho Android smartfónu postará automaticky a zároveň nás zbaví povinnosti upravovať si ho manuálne.

Tmavý režim v Android smartfónoch robí veľkú zmenu

Ďalším spôsobom, ako vo vašom Android smartfóne ušetriť batériu, je aj využitie tmavého režimu. Toto riešenie nám však pomôže výrazne len v prípade, že vlastníme telefón s AMOLED displejom. V takom prípade displej rozsvieti len také pixely, ktoré nie sú čierne a pri čiernej farbe sa pixely neaktivujú. Pomocou tmavého režimu môžete ušetriť niekde medzi 3% až 9% batérie na jedno nabitie. Ak však vlastníte model s IPS LCD panelom, tak nám tmavý režim príliš nepomôže. Pre šetrenie batérie môžeme deaktivovať aj Always-on displej, ktorý pre šetrenie batérie môžeme na chvíľu opustiť a zaobísť sa bez neho.

Posledným účinným trikom, ktorý si teraz spomenieme, je limitovanie aplikácií, ktoré bežia na pozadí. Procesy na pozadí dokážu totiž smelo míňať batériu, pričom danú aplikáciu vôbec nevyužívame. Z takéhoto dôvodu sa radšej presvedčte, či náhodou aplikácie ako prehrávače hudby či rôzne hry nebežia zbytočne na pozadí vášho Android smartfónu. Možno ste to nevedeli, ale aj widgety sú jedným z väčších žrútov energie, a preto zvážte, či nemáte niektoré zapnuté zbytočne.

Mimochodom, i manuálne vypínanie aplikácií škodí batérii telefónu. Potom, ako opustíte aplikáciu, tak prejde do hlbokého spánku, aby bola neskôr pripravená na rýchle spustenie. No keď ju manuálne vypnete a neskôr zapnete, tak väčšina aplikácií má tendenciu minúť viac energie, aby všetko naštartovala, ako keby ste ju len prebudili.

Ako dlho vydrží batéria vášho smartfónu na jedno nabitie? A je to pre vás dostatočné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre