APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook plánuje zaviesť chatovanie používateľov medzi Messengerom, Instagramom a WhatspAppom

Facebook plánuje hlbšie prepojiť svoje platformy, konkrétne Facebook Messenger, Instagram a WhatsApp, v rámci ktorých chce dovoliť možnosť chatovania používateľov aj napriek rozdielnym platformám. Píše The New York Times.

Prepojenie aplikácií neovplyvní ich funkčnosť

Každá služba by mala aj naďalej fungovať ako samostatná aplikácia pričom chce vytvoriť novú infraštruktúru, prostredníctvom ktorej budú môcť komunikovať používatelia všetkých spomínaných platforiem. Zároveň všetky aplikácie budú podporovať šifrovanie end-to-end.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Chceme vytvoriť najlepšie skúsenosti so zasielaním správ, ktoré môžeme. a ľudia chcú, aby správy boli rýchle, jednoduché, spoľahlivé a súkromné,… “ hovorí hovorca Facebook vo vyhlásení, ktorý ďalej dodáva „Pracujeme na tom, aby viac správ bolo zasielaných zašifrovaných a zároveň sme zvažovali spôsoby, ako uľahčiť oslovenie priateľov a rodín v sieťach.“

Získajú používatelia a aj Facebook

Na tomto riešení by mohli získať všetci. Facebook týmto spôsobom bezpochyby zvýši zaangažovanosť samotných používateľov v rámci jedného ekosystému čo bezpochyby využije za účelom lepšieho cielenia reklamy. Na druhej strane samotní používatelia budú môcť komunikovať so svojimi priateľmi naprieč platformami. Znamená to, že sa budete môcť spojiť so svojim dobrým známym aj keď bude využívať reálne inú sociálnou sieť ako Vy.

Zdroj: Theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close