Spravodajstvo

„ChatGPT teraz môže vidieť, počuť a hovoriť“. OpenAI vypúšťa do sveta vylepšenú AI

Už čoskoro si budete môcť odfotiť chladničku a AI vám povie, čo môžete z ingrediencií pripraviť. S ChatGPT sa navyše aj porozprávate.

Na prelome minulého a tohto roka sme si mohli všetci vyskúšať umelú inteligenciu ChatGPT, ktorá ohromila svet a v tomto trende pokračuje doteraz. Spoločnosť OpenAI najnovšie oznamuje, že už v najbližších dňoch až týždňoch získa ChatGPT “ďalšie zmysly”. Doteraz ste si mohli s umelou inteligenciou len písať, no po novom bude môcť vidieť, počuť a hovoriť.  

Nové spôsoby interakcie drasticky rozšíria spôsoby, ako môžete s umelou inteligenciou komunikovať a ako vám môže ChatGPT pomôcť v každodennom živote. Nové možnosti hlasovej konverzácie môžete využívať napríklad na rýchlejšiu a pohodlnejšiu komunikáciu s umelou inteligenciou, ktorá vám bude hlasovo aj odpovedať. Možnosť ukázať jej niečo však ukrýva obrovské množstvo potenciálu.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové spôsoby interakcie s AI

Aj na našom portáli sme radili ako môžete aj vy využiť umelú inteligenciu a jeden zo spôsobov bol, že sa jej môžete opýtať napríklad na recept na večeru. Po novom si môžete odfotiť chladničku alebo špajzu a opýtať sa umelej inteligencie, aké jedlá by sa z ingrediencii doma dali uvariť. Ak vám niečo znie dobre, môžete sa ďalej opýtať aj na recept.  

Foto funkcia sa dá využiť aj pri riešení domácich úloh. Ak má vaše dieťa problém s úlohou, s ktorým si neviete poradiť ani vy, môžete zakrúžkovať otázku a požiadať umelú inteligenciu o pomoc. Odpoveď vám môže poskytnúť priamo, no zároveň vám môže ponúknuť pomôcky, pomocou ktorých problém vyriešite.  

Umelá inteligencia pomôže aj v prípade, ak si chcete niečo nastaviť, alebo opraviť. Odfoťte jej napríklad kosačku a umelá inteligencia vám môže pomôcť prísť na to, čo je pokazené. Ak si nie ste istí či máte správny diel, odfoťte ho, zakrúžkujte a umelá inteligencia vám povie či ste ho našli alebo nie.  

„ChatGPT teraz môže vidieť, počuť a hovoriť. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov budú môcť používatelia Plus viesť hlasové konverzácie s ChatGPT (iOS a Android) a zahrnúť obrázky do konverzácií (všetky platformy).“, vysvetľuje OpenAI v príspevku nižšie.

Nové možnosti prídu už do pár týždňov

Nové funkcie sú podporované v oboch jazykových modeloch, teda GPT-3.5 aj presnejšej GPT-4. Spoločnosť OpenAI nové možnosti bude vyvíjať postupne a postupne sa budú dostávať aj na rôzne zariadenia. Prístup ku nim však získajú len majitelia Plus verzie, aspoň nateraz. Po spustení funkcií na Plus a Enterprise účtoch bude OpenAI pracovať na ďalších skupinách užívateľov. Spoločnosť informuje, že v nasledujúcich dvoch týždňoch sa možnosti začnú objavovať na smartfónoch.  

Zároveň ale treba mať na pamäti, že ani s novými funkciami nie je model úplne dokonalý. Vizuálne vnímanie ChatGPT nebude môcť napríklad vyjadrovať priame tvrdenia o ľuďoch na fotografií, z hľadiska rešpektovania súkromia človeka. Spoločnosť OpenAI zároveň vie, že nové funkcie budú chcieť využívať aj študenti, alebo pracovníci vo vedeckých odboroch. Aj naďalej upozorňuje že výpovede umelej inteligencie nemusia byť správne. Ľudia by sa na ňu nemali spoliehať v citlivých alebo rizikových sférach.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close