ANDROIDTECHNOLÓGIE

Asus predstavil vlastný iPhone X za polovičnú cenu! Toto je nový Asus Zenfone 5

Spoločnosť Asus na veľtrhu MWC v Barcelone tento rok určite prekvapila. Výrobca totiž z rukáva vybral eso, ktorým je nový Asus Zenfone 5 a Asus Zenfone 5z. Oba tieto modely ponúkajú veľmi podobný vzhľad k smartfónu iPhone X a dokonca sa nedajú zahanbiť ani výbavou. Už na začiatok môžem prezradiť, že jeden z týchto modelov sa stáva pre tento rok vlajkovou loďou Asusu.

Produktová fotografia

Oba smartfóny sú vybavené rovnakým 6,2″ displejom s pomerom strán 19:9 a rozlíšením Full HD. Displej ponúka IPS technológiu, čo je možno najväčší rozdiel oproti iPhone X, pretože jeho obrazovka je postavená na OLED technológii. Samotný displej zaberá takmer celú prednú plochu, až na vrchnú časť kde displej obteká reproduktor či kameru. Asus po konferencii prezradil, že si tento smartfón neberie inšpiráciu od iPhonu X, keďže prvý takýto koncept prišiel už so smartfónom Essential Phone. Výrobca tak akékoľvek výroky o kopírovaní dizajnu z jablčnej základne dôrazne odmieta a rovno upozorňuje, že tento dizajn tu bol už pred iPhonom X.

Produktová fotografia

Asus Zenfone 5 prináša revolučný dizajn aj výkon

Asus Zenfone 5z je aktuálna vlajková loď Asusu pre rok 2018, kým Asus Zenfone 5 bude decentne zastupovať strednú vyššiu triedu. Vlajková loď pod kapotou ponúka výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 845 s grafickým akcelerátorom Adreno 630 a 4/6 alebo až 8 GB RAM a 64/128 alebo 256 GB úložisko. Nižší model, teda Zenfone 5, pod kapotou ponúkne stále dostatočne výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 636, grafický čip Adreno 509 a 4 alebo 6 GB RAM s 64 GB úložiskom. Oba modely pritom do výbavy dostali aj slot pre pamäťovú kartu, takže o úložný priestor nebude núdza. Jediným rozdielom vo výbave oboch smartfónov je procesor, operačná pamäť a úložiskom, pričom zvyšné parametre ostávajú identické.

Nová séria Zenfone 5 nie je žiadne béčko. Výrobca sa sústredil aj na použitie kvalitnej zadnej kamery. Tam totiž nájdeme 12 Mpx duálny fotoaparát, ktorý ponúka 4-osovú optickú stabilizáciu, 4K video pri 30 fps či dvojfarebný LED blesk. Samotný fotoaparát má byť schopný vytvárať veľmi pekné zábery a dokonca nebude chýbať ani možnosť vytvárania portrétov. Na prednej strane si milovníci selfies záberov prídu na svoje zase vďaka 8 Mpx fotoaparátu.

Ako som už v úvode spomenul, Asus predstavil skutočne veľmi zaujímavú dvojicu smartfónov. Vo výbave nechýba čítačka odtlačku prsta, stereo reproduktory, 3300 mAh batéria a po stránke softvéru určite poteší prítomnosť najnovšieho Androidu 8 Oreo s grafickou nadstavbou ZenUI 5.0. Odolné sklo Gorilla Glass na prednej a zadnej strane sa s kombináciou kovového rámu určite postaralo o zaujímavý dizajn. Asus jednoducho chce, aby nielen nové vlajkové modely boli nabité silným hardvérom a funkciami, ale aj zaujímavo vyzerali, no a to sa výrobcovi určite potešilo.

Asus Zenfone 5 by sa mohol do predaja dostať už v priebehu apríla, no jeho štartovaciu cenu ešte nepoznáme. Vyššie vybavený model Asus Zenfone 5z by sa mal na trhu objaviť až v júni, a to za štartovaciu cenu okolo 470 €. Oba smartfóny sa skutočne vydarili a svojim dizajnom môžu určite dobre obstáť na aktuálnom trhu. Asus okrem týchto noviniek predstavil v rámci svojej novej rodiny Zenfone 5 aj slabšie vybavený a cenovo dostupnejší model Zenfone 5 Lite.

Úvodný obrázok: YouTube, zdroj: vlastný

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close