Apple pridal na zoznam zastaralých produktov obľúbený iPhone medzi Slovákmi

Zoznam zastaralých Apple produktov sa rozšírili o tri zariadenia. Jedným z nich je aj populárny iPhone medzi Slovákmi.

iphone X
Zdroj: ifeelstock / depositphotos.com

Možno si to nevedel, ale spoločnosť Apple vedie zoznam zastaralých produktov. Tie sa na zoznam dostanú v momente, keď uplynie 5-7 rokov od doby, kedy sa skončí ich predaj a distribúcia. Zoznam určite stojí za pozretie, možno na ňom nájdeš nejaké tvoje staré zariadenie, ktoré už nepoužívaš a možno si naň aj zabudol. Nachádzajú sa na ňom samozrejme aj iPody, no aj napríklad iPhone 4 a ďalšie staršie modely. Vo všeobecnosti ide o zariadenia, ktoré gigant už softvérovo nepodporuje a neponúka pre nich servis.

Apple posiela legendárny smartfón iPhone X do dôchodku

Spoločnosť tento zoznam pravidelne aktualizuje a stalo sa tak aj v uplynulých dňoch, upozorňuje web macrumors.com. Na zoznam sa dostali aj produkty, ktoré by si tam možno vôbec nečakal. Ide aj o populárny iPhone X, ktorý v dobe, keď vyšiel, spôsobil obrovský ošiaľ, prišiel totižto so zmeneným dizajnom a obsahoval rôzne inovácie:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • Odstránenie domovského tlačidla: Umožnilo to vytvorenie displeja Super Retina OLED s uhlopriečkou 5,8 palca, ktorý pokrýval takmer celú prednú stranu zariadenia.
 • Face ID: Nový systém rozpoznávania tváre nahradil Touch ID pre autentifikáciu užívateľa. Face ID využíva pokročilý kamerový systém TrueDepth umiestnený vo „výreze“ na vrchu obrazovky.
 • A11 Bionic čip: Tento čip obsahoval prvý dedikovaný Neural Engine.
 • Bezdrôtové nabíjanie: iPhone X bol prvým modelom iPhone, ktorý podporoval bezdrôtové nabíjanie.
 • Dizajn: V neposlednom rade je potrebné spomenúť aj samotný dizajn mobilu. Rám z nehrdzavejúcej ocele a sklenená zadná strana priniesli prémiový vzhľad a pocit.

Treba ale podotknúť, že smartfón je skutočne starým kúskom. Predstavený bol totiž ešte v roku 2017. Nejde ale o jediný produkt, ktorý je podľa spoločnosti Apple už zastaralým.

Na zoznam zastaralých zariadení pribudol aj HomePod

Teraz prejdeme k druhému produktu, ktorý sa ocitol na tomto zozname. Ide o HomePod z 2018 (resp. 2017, kedy bol predstavený), síce nie je taký známy ako iPhone X ale určite je potrebné ho zmieniť. Tento inteligentný reproduktor s počiatočnou cenou 349 dolárov, bol navrhnutý na poskytovanie vysoko kvalitného zvuku a na trh bol uvedený v roku 2018. Jeho vlastnosti boli aj:

 • Pole siedmich beamforming tweeterov (pozn. výškových reproduktorov): Tieto tweeteri umožňovali presné smerovanie zvuku a vytvárali priestorový zvukový efekt.
 • Apple A8 čip: Tento čip umožňoval reálne časové akustické modelovanie audio beamforming, čím zaisťoval kvalitný zvukový zážitok.
 • Siri: Ide o hlasového asistenta, ktorý používateľom vie pomôcť ovládať prehrávanie hudby, spravovať inteligentné domáce zariadenia a pristupovať k rôznym informáciám a službám za pomoci hlasových príkazov.

Na zoznam pribudli aj AirPods

Ďalším a posledným produktom o ktorom si dnes povieme sú pôvodné AirPods. Apple ich predstavil už v roku 2016 čo je už naozaj dosť dlhá doba. Tieto bezdrôtové slúchadlá boli skutočne prelomové a to hlavne vďaka W1 čipu.

 • W1 Čip umožňoval jednoduché párovanie s Apple zariadeniami, dlhú výdrž batérie a efektívne bezdrôtové pripojenie.
 • Optické senzory: Táto technológia umožňovala slúchadlám detekovať, kedy sú v ušiach používateľa, a automaticky pozastaviť prehrávanie, keď boli vybraté.
 • Dizajn : Nezvyčajný, kompaktný dizajn AirPods v kombinácii s prenosným nabíjacím puzdrom stanovil nový štandard pre bezdrôtové slúchadlá.

Mimochodom, tieto slúchadlá boli predstavené ešte v roku 2016.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre