AppleSpravodajstvo

iPhone XR je zatiaľ najpredávanejším smartfónom roka. Pozrite sa, ako sa darilo konkurencií

Posledné zverejnené dáta predajnosti smartfónov za 3. kvartál tohto roka odhaľujú, že iPhone XR je najpredávanejším modelom.

Dáta spoločnosti Counterpoint Reasearch odhaľujú, že  najlepšie predávaný smartfónom  v tomto roku je od spoločnosti Apple, konkrétne model iPhone XR. Ten podľa štatistík dominoval aj v 3. kvartáli tohto roka, kedy sa mu pokryť  3% globálneho trhu. Zariadenie bolo mimochodom predstavené v 4. kvartáli minulého roka. Spoločnosť Apple má v elitnej 10 ešte jedného zástupcu, smartfón iPhone 11, ktorý bol predstavený len niekoľko mesiacov dozadu.

„V skutočnosti, s výnimkou začiatočného štvrťroka v septembri 2018, je iPhone XR celosvetovo najpredávanejším modelom v každom štvrťroku od Q4 2018. Samotný XR prispel k viac ako jednej štvrtine z celkového predaja Apple počas meraného obdobia, čím sa stal najpredávanejší model spoločnosti Apple vo všetkých regiónoch.“

Pozrite sa, ako sa darilo v poslednom kvartáli ostatným výrobcom

Druhým najúspešnejším výrobcom smartfónov bola v poslednom meranom kvartáli podľa štatistík spoločnosť Samsung, ktorá medzi 10 najpredávanejšími smartfónmi má hneď niekoľko zástupcov, konkrétne 3 modely – Galaxy A10, Galaxy A50 a Galaxy A20. Darilo sa aj spoločnosti Oppo, ktorá v našich končinách nie je moc známou. Rovnako, ako Samsung má v prvej desiatke 3 zástupcov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvej desiatke nájdeme ešte spoločnosť Xiaomi, ktorá so zariadením Xiaomi Redmi 7A skončila na predposlednom mieste s 1,2% pokrytím trhu. Len pre zaujímavosť, v Indii Redmi 7A bol jedným z  najpredávanejších smartfónom. Prvú desiatku uzatvára spoločnosť Huawei so zariadením Huawei P30.

Najpredavanejsie modely smartfonov 2019 globalny trh
via 9to5mac.com

Ako z dát možno vidieť, tak ľudia sa vo všeobecnosti prikláňajú k lacnejším smartfónov, čo je asi aj prirodzené. S výnimkou spoločnosti Apple, ktorej smartfóny sú nadpriemerne drahými. Tento výsledok si však môžeme vysvetliť pravdepodobne šírkou portfólia, zatiaľ či iPhone telefónov je len pár, tak v prípade Android smartfónov majú používatelia oveľa širšie možnosti výberu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close