BezpečnosťBulvárSpravodajstvo

Anonymous poslali Izraelu desivú správu. Behá z nej mráz po chrbte, čo všetko sa môže stať!

Hackeri z Anonymous poslali Izraelu desivú správu. "Hacknutie vašej nukleárnej organizácie je len malá časť nášho plánu proti vám a vašim zločinom,.."

Vojna u nášho východného suseda nám ukázala, že s hackermi z Anonymous sa neradno zahrávať. Viackrát nám predviedli svoju silu a schopnosti, ktorými mnohým vyrazili dych. Ide o hackerov, ktorí o sebe dlhodobo deklarujú, že vo všeobecnosti stoja na strane utláčaných a tých, na ktorých sa deje krivda.

Vojna na Blízkom východe medzi Izraelom a Hamasom (resp. Palestínou) je dlhodobo v očiach odbornej ale aj laickej verejnosti citlivou témou. Odhliadnuc teraz od minulých vzťahov medzi týmito dvoma národmi, súčasný konflikt započal Hamas. Mnoho expertov sa ale zhoduje, že reakcia Izraela na útok Hamasu, nebola a nie je adekvátnou. Izrael od začiatku konfliktu deklaruje, že chce zničiť Hamas, no spôsob, akým to robí, so sebou prináša kvantum nevinných obetí a zničených životov. Zábery, ktoré môžeme vidieť v médiách, ako aj slová, ktoré môžeme počuť od rôznych medzinárodných organizácií, ukazujú na brutalitu Izraelu, ktorý ide hlava nehlava sa svojim cieľom. Najhoršie na tom je, že trpia hlavne bežní ľudia, pričom desaťtisíce nevinných ľudí prišli medzičasom o to najcennejšie, čo mali, svoj život.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous udreli na Izrael

V priebehu včerajšieho dňa sme upozorňovali na to, že hackerom z Anonymous sa podarilo nabúrať do siete izraelského jadrového výskumného centra Shimon Peres Negev. Pre tých, ktorí nevedia, tak toto výskumné zariadenie sa spája s výskumom jadrových zbraní. Podľa zverejnených informácií, získali kvantum citlivých materiálov. Konkrétne hovoríme o 7 GB dát. Vo svojom vyjadrení uviedli, že hoci neplánujú jadrovú explóziu, ich operácia je nebezpečná a stať sa môže čokoľvek. Čo si máme ale priblížiť pod „čokoľvek“, nepriblížili.

Najnovšie sa na sociálnej sieti X na jednom z kanálov, ktorý spravujú Anonymous, objavilo video, v ktorom hackeri poslali desivo znejúcu správu Izraelu.

„Toto je správa od Anonymous pre Izraelských teroristických vrahov detí. Hacknutie vašej nukleárnej organizácie je len malá časť nášho plánu proti vám a vašim zločinom. Zabili ste tisíce nevinných palestínskych detí, oklamali ste svojich ľudí svojimi jadrovými zbraňami a sľúbili ste im bezpečnosť. Ale vy dobre viete, že nemáte tak veľa vo svojich rukách, okrem klamstiev. Odteraz sú vaše nukleárne zbrane pod našou kontrolou. Nemôžete nás zastaviť a naša operácia bude aj naďalej pokračovať. Začali ste túto vojnu, ale mi ju ukončíme. Ste každým dňom bližšie k svojim hrobom. Viac prekvapení príde čoskoro…“, znie správa Anonymous.

Čo touto správou chceli povedať hackeri a čo majú v rukách, nevieme povedať. Môže ísť ako o výstrel do tmy a plané vyhrážky, tak aj o predzvesť niečoho iného.

Hackeri zverejnili len málo podrobností o útoku

Záverom treba poznamenať, že aktuálne nie je možné overiť, ku akým všetkým dátam sa dostali hackeri a čo všetko obsahujú. Viacero expertov na bezpečnosť zároveň svorne hovorí, že neexistujú vierohodné dôkazy o tom, že by sa hackerom podarilo prelomiť sieť operačných technológií. A aj ak by sa im to podarilo, tak zariadenie má niekoľko bezpečnostných poistiek, ktoré bránia podobným nebezpečným udalostiam.

V každom prípade, situáciu budeme aj naďalej monitorovať a prinesieme vám ďalšie podrobnosti, keď budú známe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close