Spravodajstvo

Anonymous nepoľavujú: Hlásia ďalšie hackerské útoky, ktorých cieľom bolo Rusko

Anonymous potom, ako hackli JSC Bank PSBC, či zverejnili menný zoznam 600 agentov FSB, tak sa nabúrali do serverov ďalších ruských spoločnosti.

Kybernetické útoky na Rusko, ktoré vyvolalo vojnový konflikt u nášho východného suseda, neutíchajú. V priebehu posledných dní sme mohli čítať o viacerých významných útokoch. Hackerský kolektív Anonymous napríklad získal prístup do ruskej banky JSC Bank PSCB, či zverejnil menný zoznam 600 agentov ruskej tajnej služby (FSB).

Hackerom sa podarilo rovnako nabúrať aj do serverov viacerých ruských spoločnosti. Napríklad zverejnili státisíce e-mailových správ zo spoločnosti Tendertech, ktorá sa špecializuje na spracovávania finančných a bankových dokumentov. Zdá sa však, že kybernetické útoky neprestávajú, ba naopak, pribúdajú.

Kybernetické útoky pribúdajú

Anonymous deklarujú, že sa im podarilo nabúrať do serverov ďalšej významnej ruskej spoločnosti. Tentokrát ide o Enerpred. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide najväčšieho výrobcu hydraulického náradia v Rusku, ktorý sa špecializuje na energetický, petrochemický, uhoľný, plynárenský a stavebný priemysel. Anonymous v tomto prípade zverejnili viac ako 645 000 e-mailových správ, ktorých veľkosť presahuje 430 GB. Dostupné sú prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Hackeri ďalej hovoria, že získali približne 365 000 e-mailových správ aj zo serverov spoločnosti Accent Capital. Ide o investičnú spoločnosť pôsobiacu v oblasti nehnuteľností.

Útoky vyššie ale nie sú ojedinelé. Hackerský kolektív hovorí, že aj naďalej sa usiluje o vyťažovanie IT kapacít Ruska prostredníctvom narúšania riadneho chodu významných stránok a systémov krajiny. Za týmto účelom hackeri vytvorili dokonca nástroj, prostredníctvom ktorého môže každý jednotlivec prispieť k tomu, aby ochromil IT infraštruktúru krajiny. Ide o stránku, prostredníctvom ktorej sa realizujú DDoS útoky na ruské webové stránky a systémy.

Pre tých, ktorí nevedia, tak podstata DDoS útokov spočíva v tom, že hackeri pošlú na server veľké množstvo požiadavkou, dôsledku čoho ho vyťažia až kým ľudovo povedané, nespadne.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close